loading...
Samsun
DOLAR12.4902
EURO14.1202
ALTIN713.05
HAKKI YEŞİLYURT

HAKKI YEŞİLYURT

Mail: hakki@hedefhalk.com

İMDAT ÇEKİCİ!

Planı tutmasa da savunma yönü Ali Ülgen’e nazaran daha güçlü Alaattin ile oyuna başlamak, Rasheed tehdidi nedeniyle anlaşılabilir. Diamonde, Hasan ve Osman üçlüsünden vazgeçip, bu seviyeler için şüpheli Cihan hamlesi de…

Etkinlikleri sol önde oynadıkları zaman artan Fofana ve Yasin’in aynı anda sahada olmaları ise bir mecburiyet gibi duruyor. Melih ve Çinari’nin yeterliliklerine vurgu aslında bu. Tercihi ile Mehmet Hoca söylemiş oluyor bunu, biz değil!

Kesinlikle yok sayılamayacak ama birbirlerini tamamlamaktan uzak, homojen olmayan bir oyuncu gurubu var elde. Yaşanan sancıların bir bölümü bundan…

Takıma bir hoca elinin değmediğini görememekten de tabii.

Son dönemlere kadar bir hocanın takım üzerindeki etkisi yüzde 11 ila 18 arasında değiştiği bilinirdi. Şimdilerde bu rakamlar çok arttı. Artık yeni futbol düzenin de taktik bilgisi ve analitik gözlem becerisi yüksek teknik adamlar revaçta. 5 oyuncu değişikliği de bu değişimi tetikleyen güçlü bir silaha dönüştü.

Sezon başındaki iddiamın halen arkasındayım: Bu oyuncu yapısı ile en ideal diziliş; 1-3-4-2-1. Bu anlayış mevcut stoperleri de çırağa çıkarıyor. Değersizleştiriyor…

İlginç değil mi?:

Ümraniye maçından sonra, Menemen’de de taç atışından sonra gol yedi bu takım. Bu ancak, konsantrasyon kayıpları ve yerleşim hataları ile izah edilebilir. İşte bunun kabul edilebilir bir yanı yok.

3-2’ye geldikten sonra ise oyun tam anlamıyla Rus ruletine döndü.

Belki istediler gibi gözüktü Samsunsporlu oyuncular, reaksiyon da verdiler. Ama plansızlık ve doğaçlama üzerine kurulu bir hengame ile…

Hem de akla ve soğukkanlılığa en çok ihtiyaç olduğu anda!

MAÇIN ADAMI: Rasheed’i yazarsam hata yapmış olmam. Müthiş bir sezon geçiriyor Nijeryalı. Hem de b u kez savunmasına da ciddi katkılar verdi. Görülen o ki, onu elde tutmak artık zor olacak.

KIRILMA ANI: Skor 1-1’ken Boli altı pastan golü yapabilse ve takımını öne geçirebilse başka şeyler de konuşulabilirdi. Ama bir gerçek var ki, Menemen kaybetse gerçekten yazık olurdu.

MAÇIN OLAYI: Çok var: Eldeki en verimli oyuncu Tomane’nin kırmızı kart görmesini mi; yoksa 1-0’ın hemen iki dakika sonrası aynı golün çizgiden çıkmasını mı; ya da zirveden iyice uzaklaşmayı mı?

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar