loading...
Samsun
DOLAR8.5216
EURO10.1106
ALTIN494.4
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

İŞİN SONU NE OLACAK

Samsun’da medyada gündemden düşmeyen su meselesine zamanla burada da takılıyoruz. Sıkça da soruyoruz bu SASKİ’nin yaptığı su zammı ne olacak diye?

Ancak cevap veren yok, herkes kulağının üzerine yatmış vaziyette, “zammı biz yaparız gerisini siz düşünün” demeye getiriyorlar.

Büyükşehir Belediyesi’nin su zammından vazgeçmeyeceği anlaşılıyor da birader zam yapmak için mi yani vatandaşa kan kusturmak için mi geldiniz makama?

Oysa seçimle yeni gelenler eskiye göre daha duyarlı olmalılar, vatandaşa kulaklarını kapatacakları yerde istekleri dinlemeliler. Sonra da çözüme kavuşturmak için uğraş vermeliler.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir eski bir siyasetçidir. Politikanın içinde uzun süreler bulunmuştur, kamu görevi de yapmıştır. 22 ve 23. Dönemde Samsun Milletvekili seçildi. 22 ve 23. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı. 60. Hükümette Bayındırlık ve İskân Bakanlığı görevini üstlendi.

Bütün bunları yapan insan vatandaşın sesine neden kulak asmaz acaba?

Soruya bir yanıt aradım ve sonunda buldum kendimce: Mustafa Demir Samsun’da aktif siyasette son günlerini yaşıyor. Olan da Samsun halkına oluyor.

SASKİ zam yapıyor, Allah’ın suyunu vatandaşa parayla satıyor. Hem de vatandaşın vergileriyle yapılan kanallar ve arıtma tesisleriyle arıtılan suyu satıyor. Oysa hizmetin parası vatandaşın cebinden çıkmış halen de çıkıyor.

Buraya kadar hizmet diyelim de sat okuma parası ne oluyor arkadaş?

Belediye’nin çalışanlarına benim vergilerimle toplanan paralardan maaşları ödenmiyor mu, ödeniyor. Peki o zaman yıllardır vatandaş olarak ben neden saat okuma parası ödüyorum, açma kapama parası ödüyorum?

Bu da bir soygun yöntemi değil mi?

Evet, bunun adı soygundur. Hem de belediye tarafından yapılan bir soygun.

Mustafa Bey bunlarla uğraşacak tamam da önceki dönemlerde hangi medya kuruluşlarına ne kadar para aktarıldığını da araştıracak ve bulduğu gerçekleri kamuoyuyla paylaşacak mı acaba?

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar