loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

İstanbul Samsunluları Cambazlara prim vermiyor

İstanbul Samsunluları, her geçen hafta bir önceki haftadan daha yoğun ve daha  mükemmel etkinliklere imza atmaya devam ediyor. İstanbul’un dört bir tarafında etkinlik yapmak, Samsunluların sesini duyurmak için,  Samsun hemşeri dernekleri adeta birbirleriyle yarışıyor. Federasyon ve Konfederasyon yöneticileri fevkalade bir maharetle dernek etkinliklerini koordine ediyor ve gerektiği yerlerde bizzat bulunuyorlar.

Güçlü bir irade…

Olağanüstü bir beraberlik ve uyum ilk etapta dikkati çekiyor ki, etkinliklerin her noktasında işin içerisinde çok güçlü bir iradenin olduğunu hemen anlıyorsunuz.

Bu irade; İstanbul Samsunlularının çatı kuruluşu olan SAMKON, her biri ayrı ayrı ve birbirinden üstün meziyetlere sahip Samkon Yöneticileri ve de bu çatının lideri olan Sezgin GÜMÜŞ’ün imzalarını taşıyor.

İstanbul Samsunluları; 1975 yılında İstanbul’da kurulan ilk derneğimiz, İstanbul-Kartal Samsunlular Derneği’nden bu yana, STK’lar ile ilgili biriktirilen deneyimle kendisini geçmişten geleceğe sağlam zeminlere oturtan ve aynı zamanda yenileyerek sağlam adımlarla yoluna devem eden bir yapı oluşturmuşlar.  

Son sözü Samkon söyler

Gelinen nokta itibari ile hiç kimse kişisel egolarını Samsunluların geleceğinin önüne koymamalıdır. Geçmişte yapılan hatalardan ders alarak, bu güçlü yapının bir takım cambazların siyasi ikballerine kurban edilmesine izin verilmemelidir ki; zaten ona müsaade edecek, göz yumacak yönetimler yok artık.

Alt seviyelerde, bir ahenk içerisinde farklı görüşler dile getirilmesi,  işin ne derece demokrasi içerisinde yapıldığını göstermesi açısından çok önemlidir. Ancak son sözün söylenmesi noktasında, Samkon ve onun lideri Sezgin GÜMÜŞ’ün dışında başka bir irade yoktur. Zaten böyle bir iradenin aranması da tamamen abesle iştigal ve art niyetli bir yaklaşım olur. Ne Samsun’a ve ne de Samsunlulara zarardan başka her hangi bir faydası olmaz, olamaz…

Afrin için Hilal kapandı kutlaması

Bu hafta sonu, İstanbul Samsunluları yine çok anlamlı bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor. Mehmetçik için moral destek vermeye Gaziantep ve Kilis bölgesine gidilecektir.

Samkon’un koordine ettiği Afrin ziyareti aynı zamanda teröristlerin çepe çevre sarıldığı,  yani Hilal’in kapanmasına denk gelmesiyle de bir kutlamaya dönüşebilecektir.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar