loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

İstanbul Samsunluları güçlerine güç katıyor.

İstanbul’da yaşayan Samsunlular her geçen gün etkinliklerini arttırıyor ve güçlerine güç katıyorlar. Aklı selim, kişisellikten uzak,  kollektif akılla hareket eden Samsun STK’ları;  sonuç almaya odaklı birbirlerini  pasifize edecek negatif yaklaşımlar yerine birbirinin gücüne güç katacak pozitif yaklaşımlarla hareket edebilme  becerisini, erdemini gösterebilmektedirler.  Bu duruş;  dernek, federasyon ve  konfederasyon yöneticilerinin göstermiş olduğu yüksek liyakat ve erdemliliğin de bir sonucu olarak kendisini göstermektedir. 

Konu Samsun ve Samsunlular olunca gayrı şeylerin teferruattan ibaret olduğunu düstur edinen kanaat önderleri mihmandarlığında, mehter gibi iki ileri bir geri yerine, bütün adımlarını ileri doğru atarak emin adımlarla  hedeflerine yürümektedirler.  Zaman zaman bazı olumsuzluk gibi görünen konuların dışarıya yansıması, taktik gereği ve dinamizmi arttıran kontrollü manevralar olarak görülmelidir.

Etkinlikler devam ediyor

Son dönemlerde birçok etkinliğe imza atan İstanbul Samsunluları’nın son birkaç gün içerisinde gerçekleştirmiş oldukları önemli etkinlikleri kısaca özetlersek;

Önce, Sadef olarak kurucuları arasında yer aldığımız Türkiye STK  Konfederasyonu önderliğinde Afrin konusunda bir destek bildirisi yayımlandı. Sadef genel başkanımız Yıldıray BAŞ aynı zamandaTSTK’nın genel sekreterliği görevini yürütmekte olup Üsküdar belediyesi ile birlikte gerçekleştirilen bu etkinliğin de mimarları arasında yer almıştır.

Ertesi sabah Eyüp SULTAN’da sabah namazını müteakip Afrin Şehitlerimiz ve ölmüşlerimiz için dualar edilmiştir. Samkon genel başkanı Sezgin GÜMÜŞ- Samsun Sivil Toplum Konfederasyonu koordinesinde; Samdef genel başkanı Metin Şenel , İsdef genel başkanı Bahri GÖKMEN, Samkon kadın kolları başkanı Meryem Tekbıyık başta olmak üzere beklenenin çok üzerinde bir katılım gerçekleşmiştir.

Sonraki sabah ise İstanbul Anadolu yakasında Samdef ev sahipliğinde mükemmel bir kahvaltı programı gerçekleştirilerek; CHP genel Sekreteri Akif Hamzaçebi ve Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz konuk edildiler. Samdef genel başkanı Metin Şenel ev sahipliğinde; Samkon genel başkanı Sezgin Gümüş, Vezdef genel başkanı Ali Cengiz, Çadef genel başkanı Hayati Sözen  ve salonda izdiham oluşturan bin  kişiyi aşkın güzide çok canlı bir topluluk yer aldı.

Samkon ve federasyonlar

Samkon – Sezgin Gümüş, Sadef-Yıldıray BAŞ, İsdef-Bahri Gökmen, Vezdef-Ali Cengiz, Anadolu Sadef-Halit Katı, Çadef-Hayati Sözen, Anadolu Samdef-Metin Şenel, Badef-Mustafa Hacıoğlu, Hadef-Enver Şahin, Yadef-Hasan İnce, Terdef-Müslüm Çamuroğlu, Samfed-Murat Bahtiyar. Bursa Samdef-Savaş Otruş, Samsun Kadef-Dr. Yılmaz Karagöz, Ankara Asdef-Necdet Gökçe

Tamamı Samkon- Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu üyesi olmamakla birlikte hepsinin amacı ve hedefi Samsun ve Samsunlulara hizmet, Memlekete ve millete hizmet için çalışmak, çaba göstermektir.  Bu meyanda hiç kimse birlik ve beraberliğin gücünü göz ardı etmemektedir ki, memleket hizmetine talip olacak işinin ehli hemşerilerimiz için de, sonuç almak için, yasal çerçevede   hep beraber aynı noktaya bütün gücümüzle vurabilmenin  becerisini gösterebilmeliyiz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar