loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

İstanbul Samsunluları Üzgün, Ama…

İstanbul Samsunluları, 24 Haziran seçimleri ile ilgili aday listeleri açıklandığından bu yana, beklentilerinin karşılanmamış olmasından dolayı üzgün olduklarını her ortamda dile getiriyor ve gerek hareketleri ile ve gerekse sözleriyle bu konuyu sürekli gündemde tutuyorlar.  En son,  hafta sonu katıldığımız iftar programlarında da hemşerilerimizin bu konudaki serzenişleri ile karşılaştık. İftar programlarına gelen siyasileri karşılamada, ağırlamada bir kusur olmadı/olmazda;  ama Samsun insanının coşkulu, sevgi seli dolu karşılaması da yoktu. 

İstanbul Samsunluları’nda Samsunspor Sevgisi

Özellikle İstanbul Samsunluları’nda;  Samsunspor sevgisi Samsun’a göre, sılaya özlemin bir sonucu olsa gerek, çok daha fazladır.   Bu nedenle Samsunspor’un  bir alt lige düşmesi hemşehrilerimizi ziyadesi ile üzmüş bulunmaktadır. Samsunspor’un bir alt lige düşmesinde; devrede olan bazı tahditlerin, yönetimsel ve mali konuların başı çektiği herkesçe bilinen bir gerçek olmasına rağmen; maalesef Samsun adına Ankara’da etkili makamlarda bulunanların irade koyup bir çözüm bulmadıkları/bulamadıkları da bir diğer gerçektir. Bu ve benzeri nedenlerle istenmeyen adam ilan edilenlerin Samsun yerine İstanbul’dan aday yapılmaları da son derece manidar bir yaklaşım olmuştur.

İstanbul Samsunluları  kendi aralarından; derneklerde, federasyonlarda emeği geçmiş, herkesin rahatlıkla ulaşabileceği, donanımlı, aynı zamanda bilgi  birikimleri ile  memlekete-millete faydalı hizmetler yapabilecek isimleri listelerde görmek istemektedirler. Büyük çoğunluğu son derece donanımlı 30 kadar aday adayı müracaat etmiş ancak hiçbir siyasi parti tek bir aday dahi gösterebilme meziyetini ortaya koyamamıştır.  Bu konuda siyasileri suçlamak yerine Samsunluların birlik ve beraberlik içerisinde yeterli lobi çalışmaları yapmamış/yapamamış olmalarını özellikle belirtmek lazımdır.

İstanbul Samsunluları Misyonu…

Eğer konu Samsun ve Samsunluluk olduğunda dahi bir araya gelemeyenlerin, dernek ve federasyon başkanlıklarını, yalnızca kişisel egoları için, devam ettirmeleri  doğru değildir; gerek de yoktur. Hele hele Samsun’da istenmeyen birisinin peşinde olmayı kendilerine hiçbir zaman yakıştıramayız ki; bu tavırların gelecek seçimlerde de, İstanbul Samsunluları için, benzer akıbetlerle karşılaşılmasına  zemin hazırlamaktadır. Şayet birileri Samsunlulardan destek, yardım istiyorsa İstanbul’daki Samsunluların misyon şefi Samkon genel başkanı Sezgin Gümüş’tür ve öncelikle onun ile görüşülmesi gerekmektedir.  Aksi halde kurumsal olmayan davranışların İstanbul Samsunluları açısından fazla bir kıymeti harbiyesi olmayacaktır/olamayacaktır.

İstanbul Samsunluları;  seçim konusunun önemini, hassasiyetini ve memleketin beka meselesi olduğunu en iyi bilenlerdendir. Dolayısıyla her ne kadar üzgünde olsak, sandığa gidecek ve vatandaşlık görevimizi yerine getireceğiz. Bize bir adım yaklaşana, biz gönlümüzü açacağız.  Memleket sevgisi, millet sevgisi bizde hey şeyin önündedir ve önce vatan sonra can ve canan diyen  bu insanlar için, konu millet ve memleket meselesi olunca, gayrısı teferruattır. Gerektiğinde kan tüküreceğiz, ama kızılcık şerbeti içmiştik, ondan diyeceğiz ve de görevimizi yapacağız…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar