loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

İstanbul Samsunluları vekil istiyor

1990’lı yıllardan beri İstanbul’da, adeta bir vakıf insan gibi içerisinde bulunduğum  Samsun  STK’larında;

İlk hemşeri dernekleri birliğinin kurulmasını,

İstanbul-Gülhane’de genel anlamda  ilk hemşeri etkinliğinin yapılmasını,

İlk hemşeri dernekleri federasyonunun kurulmasını gerçekleştirdim.

İlk Samsun Dernekleri Federasyonu (İstanbul) SADEF ve Ankara Samsun Dernekler Federasyonu ASDEF kurucu genel başkanlıklarını yaptım.

İstanbul’daki Samsunluların Birliği; SAMKON

Şu anda;  İstanbul’da 200’ü aşkın dernek;  12 adet federasyon ve benim de onursal başkanı olduğum Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu SAMKON birliği oluşturmak üzere bulunuyor.

Samsun adına Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Birliği KASTOP ve Başkent Ankara Meclisi BAM  kurucuları arasında yer aldım. Bilahare Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları Birliği içerisinde yer aldık.

İstanbul’da;  Tüik verilerine göre, Samsun nüfusuna kayıtlı 427.677 kişi yaşıyor. Kaydını İstanbul’a aldıranlarla bu sayının 500 bin civarında olduğu söylenebilir. En büyük 6. Hemşeri gurubuyuz. 15 milyonluk İstanbul’da yüzde 3’lük bir kesimi oluşturuyoruz…

Diğer  iller sahip, Samsun değil

İstanbul’a gelen göç durumuna baktığımızda; Sivas, Kastamonu, Giresun, Ordu,  Tokat ve Samsun şeklinde sıralanıyor.  Diğer  illerin tamamının milletvekilleri, belediye başkanları oldu ve olmaya da devam ediyor.  Sıralamada çok daha gerilerde kalan bir çok  il çok daha fazla seçilmişe sahip.

İstanbul’da yıllardır  her hangi bir seçilmişe sahip olmayan/olamayan Samsunlular;  haklı olarak,  bu defa büyük beklenti içerisinde ve mutlaka seçilmişlerinin olmasını istiyorlar.  

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar