loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

İstanbul Samsunluları’nda Büyük Buluşma Heyecanı

İstanbul’daki “Büyük Hemşehri Buluşmalarına” adını veren İstanbul Samsunluları; 16  martta, Sinan Erdem Spor Salonunda Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ile buluşmaya hazırlanıyor.  Bütün Samsunlular teyakkuz halinde, her türlü olumsuzluğu kenara itmiş ve top yekun hedefe kilitlenmiş bir şekilde hazırlıklar devam ediyor.

Samkon ve Saysiad Liderlik Yapıyor.

Samkon ve Saysiad’ın liderlik yaptığı etkinlik için; bütün dernekler, federasyonlar, hemşehri gurupları el birliği, güç birliği ile gayret gösteriyorlar.  Öyle bir çalışma ki; dostu, düşmanı gıpta ettirecek olgunluk ve heyecan içerisinde, herkes işin bir ucundan tutmuş durmadan çalışıyor. 16 mart cumartesi akşamına kadar da durmadan dinlenmeden çalışmaya devam edecekler.

Köy dernekleri, ilçe dernekleri, il dernekleri;  hem kendi güçlerini ve hem de İstanbul’da bulundukları bölgedeki ağırlıklarını yansıtmaya çalışıyorlar. Samsun’un 17 ilçesinden ve İstanbul’un 39 ilçesinden katılım için birbirleriyle yarışıyorlar. Samsun’un ve İstanbul’un her yerinden; aynı zamanda Samsunluların yoğunlukta bulunduğu; Bursa, Ankara, Kocaeli, Tekirdağ gibi çevre illerden de katılım hazırlıklarının yapıldığını gözlemliyoruz.

İstanbul Samsunluları Cumhurbaşkanımızı Ağırlıyor

İstanbul Samsunluları ilk defa bir Cumhurbaşkanımızı ağırlayarak tarihe geçeceklerdir.  Her şeyin mükemmel olması lazım. Gerek Samkon Genel Başkanı sayın Sezgin Gümüş ve gerekse Saysiad Başkanı sayın Ayşe Üstündağ Taşdelen  fevkalade bir hassasiyetle hazırlıkları takip ediyor ve yönlendirip yönetiyorlar. O kadar ki; İstanbul’da, Samsunlu hiçbir milletvekili,  belediye başkan adayı, ilk beşte hiçbir meclis üyesi adayı olmamasının da eksikliği hissettirmeyecek kadar mükemmel bir çalışma sergiliyorlar.  Samsunluların da bir arı oğulu gibi yumak yumak çevrelerinde kümelendiğini  ve onları izlediği büyük bir memnuniyetle görüyoruz.

Aynı zamanda 19 mayıs 1919’un da yüzüncü yılı münasebetiyle derin bir anlam kazanan bu Büyük Buluşmada; sanatçılarımız, Hande Yener, Serdar Ortaç, Sibel Yıldırım, Hüseyin Şimşek ve Anadolu Ateşi gösterileri yanı sıra onur konuğu olarak ta medarı iftiharımız Orhan Gencebay yer alacaklardır.

Bu buluşma; her Samsunlunun bulunmaktan onur duyacağı ve sabırsızlıkla beklediği, adına yakışır bir “Büyük Samsun Buluşması’dır”.  Allah(cc) izin verirse; hep beraber orada olacağız, o coşkuyu hep birlikte yaşayacağız…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar