loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

İstanbul Samsunlularında muhteşem kucaklaşma…

Pazar günü; İstanbul Samsunluları olarak büyük bir üzüntüyle öğrendiğimiz, Samsunlu Milletvekilimiz, eski Gençlik ve Spor Bakanımız sayın Akif Çağatay Kılıç'ın  babası Dr. Sinan Kılıç'ın cenaze törenindeydik. Samsunlu efsane siyasetçi merhum İlyas Kılıç’ın oğlu Dr. Sinan Kılıç’a Allahtan rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun inşallah… Başta sayın Akif Çağatay Kılıç olmak üzere bütün akraba, dost ve sevenlerine de sabır, baş sağlığı diliyoruz.

Cenazede; Samsunlu STK temsilcileri, iş insanları, bürokratlar, siyasiler, sanatçılar ve dostların yoğun katılımı yanı sıra, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bakan ve milletvekilleri de geniş bir şekilde yer aldılar. 

Cenaze namazı öncesi, İstanbul Samsunlularının yıldızlaşmış isimleri H. Kaya Aşçı, Sezgin Gümüş ayrı ayrı guruplarla avludaki yerlerini aldılar. Ancak, avluda yer alan bütün Samsunlular, bu iki kadim dost neden tokalaşıp kucaklaşmıyor diye birbirine bakıyor; bir adım atılmasını bekliyordu.

Hep beraber, musalla taşında yatan cenazeyi görüyor ve dünya hayatının ne kadar kısa olduğunu anlıyorduk. Dünya hayatımızı; küskünlük, kırgınlıklar içerisinde değil; iyilikler ve güzellikler içerisinde, birlik ve beraberlik içerisinde yaşamamız gerektiğini, bir defa daha kuvvetle idrak ediyorduk.

Dostlarla yaptığımız müşavere ve her iki başkanımız arasında gerçekleştirdiğimiz diplomasi neticesinde, o özlenen ve beklenen büyük kucaklaşmayı gerçekleştirmiş olduk. Her iki başkanımız H. Kaya Aşçı ve Sezgin Gümüş kardeşimizden Allah (cc) razı olsun. Yalnızca İstanbul’daki değil bütün Samsunluların yüzünü güldürmüşlerdir.

Samsunluların memnuniyeti ve sevinçleri yalnızca yüzlerine değil, sahaya ve sosyal medya ortamına da geniş bir şekilde yansıdı. Bir örneği de biz paylaşalım;

“Hani derlerdi ya... Kaya Aşçı mı, Sezgin Gümüş mü? diye...

Şimdi görsünler bakalım… Kaya Aşçı ile Sezgin Gümüş bir oldu..

İki koca yürekli adam dost, düşmanlar toz oldu...

Allah birliğimizi dirliğimizi korusun...

Samsunlular adına durmak yok... Daha yeni başladık..

Yapacak çok iş, sıkacak çok el, yumuşayacak çok kalp var…

#AşkımızKırmızıBeyaz

#HKayaAşçı  #SezginGümüş

#Samkon #Samsun #İstanbulSamsunluları”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar