loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

İstanbul Samsunluları’nın 23. Büyük Buluşması

1997 yılının 22 Ağustos’unda Gülhane’de, İstanbul Samsunluları olarak ilk Büyük Buluşmayı gerçekleştirmiştik.  Sonrasında her yıl bu büyük buluşmalar yapılmaya devam etti. Bundan sonra da her yıl yapılacak ve sonsuza kadar yapılmaya devam edecek, inşallah.

Bu yıl 23. Büyük Buluşma olacak. 23 yıl önce İstanbul Samsunluları olarak biz bu büyük buluşmalara başladığımızda,  İstanbul’da henüz  hemşehri  STK’larının geneli kapsayan bir etkinliği yoktu.  İstanbul’da ilk defa geneli kapsayan bir etkinlik olacağı için adına “Büyük Buluşma” demiştik.

Gülhane’den, Feshane’ye ve Sinan Erdem’e

Yıllar ilerledikçe Gülhane bu tür etkinliklere kapatılmış ve yerini Feshane almıştı.  Feshane henüz hemşehri STK’larının toplu etkinliğine açılmadan önce, yine orada da ilk etkinliği Samsunlular olarak bizler yapmıştık.

İstanbul Samsunluları olarak, bugün olduğu gibi geçmişte de ilkleri ve örnek olan etkinlikleri yaparak diğer hemşehri STK’ları için güzel örnekler ortaya koyduk ve de  koymaya devam ediyoruz. İlk başladığımızda; Samsunlular Birliği, sonra sırasıyla İstanbul Samsunluları ve Dernekleri Birliği, Sadef  ve şimdi de Samkon olarak devam ediyoruz/edeceğiz.

Bu büyük buluşmalar çerçevesinde; Cumhur başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, başbakan iken, biri Feshane’de diğeri de yine Sinan Erdem Spor Salonu’nda olmak üzere iki defa İstanbul Samsunluları ile birlikte olmuştu.   Her iki buluşma da muhteşem olmuş ve hemşehriler arasında yıllardır anlatılmaya devam edilmektedir.

Cumhurbaşkanımız İstanbul Samsunluları ile buluşuyor

Şimdi, İstanbul Samsunluları; 16 Mart 2019 cumartesi saat 19.00’dan itibaren üçüncü defa, cumhurbaşkanımız olarak sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı 23.sü gerçekleştirilecek Büyük Samsun buluşmasında konuk edecektir. Sinan Erdem Spor Salonu’nda  gerçekleşecek Büyük Buluşmayı, Saysiad ve Samkon organize ediyor. Orhan Gencebay’ın onur konuğu olduğu buluşma öncesi sanatçılarımız tarafından konser de verilecektir.

Bu arada MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli’nin de bir sürprizle etkinliğe katılabileceği  konuşuluyor.

Samkon ve Saysiad organize ediyor

Gerek Samkon genel başkanı Sezgin Gümüş ve gerekse Saysiad Başkanı Ayşe Üstünel Dağdelen; kendilerine 55 bin Samsunlu ile karşılama hedefi koyarak, yoğun bir çalışma sergiliyorlar. Bütün Hemşehrilerin, dostların, tanıdıkların çoluk çocuk hep beraber katılım sağlamaları özellikle önem arz ediyor.

Samsun ve Samsunluluk adına 7’den 77’e her kesin katılım sağlayıp 55 bin kişinin de üzerinde bir kalabalıkla rekor kırılması çok önemlidir.  Hemşehrilerimizin, dostlarımızın;  bir takım kırgınlıkları, kişisel egoları vs. bir kenara bırakıp gerekli hassasiyeti göstereceklerine bütün samimiyetimle inanıyorum.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar