loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

İstanbul Samsunluları’nın siyasetteki Kılıç’ı, M.vekilimiz  A. Çağatay Kılıç…

Samsun’un efsane siyasetçisi İlyas Kılıç’ın torunu ve geçtiğimiz hafta ebediyete uğurladığımız cennet mekan Dr. Sinan Kılıç’ın oğlu, İstanbul Milletvekilimiz Akif Çağatay Kılıç; anlatmaya satırların kifayetsiz kaldığı bir güzide değerimiz.

Önce başbakanlıkta çalıştı, 2011 seçimleriyle beraber de TBMM’nde Samsun’un milletvekili olarak yer aldı ve bilahare de Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev aldı. Asdef - Ankara Samsun Dernekleri Federasyonu adına 2012 yılında düzenlediğimiz “Mısır Çorbası Günü” aynı zamanda Ankara’daki hemşehrilerimizle birlikte siyasilerimizin de bir buluşma yeri olmuştu.

 Milletvekilimiz olarak Akif Çağatay Kılıç’ın; Ankara’daki hemşehrilerimiz ile ilk buluştuğu etkinlikti. Etkinliğin değerlendirmesini yaparken, katılan milletvekilleri konuşuluyordu ve ben “Arkadaşlar Akif Çağatay Kılıç’a dikkat edin geleceği çok parlak” demiştim. Kısa bir süre sonra, milletvekilimiz bakan olarak görevlendirilmişti.

2014 yılı Eylül ayında yine, Asdef- Ankara Samsun Dernekler Federasyonu olarak,  AKM-Atatürk Kültür Merkezi’nde “Başkentte Samsun Günleri” etkinliğini düzenlemiş  ve açılışta Gençlik ve Spor Bakanı olarak Akif Çağatay Kılıç’ı ağırlamıştık. Beklenmedik bir kalabalık ve izdiham yaşanmış,  planlanandan çok daha uzun bir sürede stantlar, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç tarafından ziyaret edilebilmişti.

2015 yılında ilk federasyonumuz olan Sadef 10. Kuruluş  yıldönümünü İstanbul Kağıthanede kapalı spor salonunda tıklım tıklım dolu bir salonda gerçekleştirmişti. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ile yine hep beraberdik. Aynı zamanda cennet mekan babaları Dr. Sinan Kılıç ve sevgili anneleri de onur konuğu olarak oradaydılar. Daha sonra; Sinan Erdem kapalı spor Salonunda, Samkon- Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu organizasyonlarında da birlikte olmaya devam ettik...

AKPM Türk Grup Başkanı olarak yapmış olduğu ve internet ortamına da yansıyan, içeriği ile dolu dolu,  o muhteşem konuşmasının tekrar tekrar dinlenilmesini özellikle tavsiye ediyorum.

Kısaca her fırsatta,  her zaman hemşehrileri ile kucaklaşan;  birlikte olmaktan ve onlara hizmet etmekten büyük onur duyan, Milletvekilimiz Akif Çağatay Kılıç’ı bizlerde bağrımıza basıyoruz.

Biliyoruz ki, o çok daha güzel hizmetlere imza atacak; hem milletimiz, memleketimiz için ve hem de hemşehrilerimiz ve Samsunumuz için durmadan yorulmadan çalışmaya devam edecektir.

Özellikle İstanbul Samsunluları’nın siyasette yeterince yer alamamış olmaları noktasında da önemli hizmetleri olacağını düşünüyoruz.

Milletvekilimiz sayın Akif Çağatay Kılıç’ın kısa bir hayat hikayesini de paylaşmak istiyorum;

Akif Çağatay Kılıç, 15 Haziran 1976'da Almanya'nın Siegen kentinde doğdu. Aslen, Samsun'un İlkadım ilçesi sınırlarında yer alan Ataköy'lü olan Kılıç, 10 yaşına kadar Almanya'da yaşadı.

Ailesinin Türkiye'ye dönmesinin ardından lise eğitimini İstanbul'da, lisans eğitimini ise İngiltere'deki Hertfordshire Üniversitesi'nde "Siyaset ve Avrupa Çalışmaları" bölümünde tamamladı.

Siyaset Bilimi ve Avrupa Ekonomisi alanında eğitim gören Akif Çağatay Kılıç, Sabancı Holding Universal Trading UK Şirketi'nde (Londra) satın alma görevlisi olarak bir yıl süreyle İngiltere'de görev aldı.

2003 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi'nde Danışman olarak çalışma hayatına devam eden Kılıç, bu süreç içerisinde Başbakanlık Müşaviri, Özel Kalem Müdür Yardımcılığı gibi görevler üstlenerek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde, Sayın Erdoğan'ın kurmay ekibinde uzun yıllar görev yaptı. Kılıç ayrıca, özel kalem müdür yardımcılığı görevini üstlendiği bu dönemde, yurtdışı gezilerinin çoğunda Sayın Erdoğan'ın tercümanlığını yaptı.

Akif Çağatay Kılıç, AK Parti'nin Samsun'da yüzde 61.86 oy oranı aldığı 12 Haziran'daki seçimler sonucunda milletvekili oldu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki görevine başladı.

26 Aralık 2013- 19 Temmuz 2017 tarihleri arasında 61, 62, 63, 64 ve 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerinin Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yapan Akif Çağatay Kılıç, İstanbul Milletvekili olarak TBMM devam etmekte olup, çok ileri düzeyde Almanca ve İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar