loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
NAZIM AKPINAR

NAZIM AKPINAR

Mail: naz-akpinar@yandex.com

İyi Tatiller

Tatil mevsimi birçok insan için eğlenceli, rahatlatıcı tüm yılın stresini attığı bir zamandır. 

Bununla birlikte bazılarımız için yoğun bir stresi beraberinde getirerek depresyona sebep olan bir zaman dilimidir.

Tatil yapmaya karar verdiğimiz zaman, konaklama, alışveriş, gezilecek yerler gibi birçok 'gereklilik' listeleri oluşturmaya başlarız.

Nerede tatil yapacağım? Hangi otelde kalmalıyım? Nereleri görmeliyim? gibi sorularla  'gereklilik' listemizi oluşturmaya başlarız. Tatil içerisinde bunu yapmalı, buraya gitmeli, arkadaşlarıma hediye almalıyım ile devam ettirdiğimiz birçok soru zihnimizi kurcalar durur. Evet, hepimizin hayalinde yorucu yılın ardından tatil için mükemmel bir resim çıkartmak isteği vardır.

Kendinizi bazı şeylerin baskısı altında hissedebilirsiniz. Ama unutmayın ki sadece tek bir kişisiniz ve sadece bazı şeyleri yapabilecek zamana sahipsiniz. Bazen kendinize bakım, ruhunuzu dinlendirmek, yapabileceğiniz en iyi şeydir. Mutlu olacağınız, kendinizi bulabileceğiniz zamanlar yaratın. Uzun bir yürüyüşe çıkın, ya da en sevdiğiniz müziği dinleyin veya yeni bir kitap okumak için zaman ayırın.

Yetersiz uyku, tatil stresinin ortaya çıkmasına neden olan bir olgudur. Evet, koca bir sene bu tatili beklediniz fakat yatma vakti geldiğinde, uykudan kaçmayın. Çünkü unutmayın ki vücudunuzun sağlıklı bir uykuya ihtiyacı var. Tatil stresine büyük katkı sağlayan bir başka şey de alkol tüketimidir. Zihninizin aydınlığını alkolün esir almasına izin vermeyin. Pillerimizi şarj etmek için hepimizin zamana ihtiyacı var. Geçmiş üzerinde durmak ya da geleceği düşünmek yerine günümüze odaklanın ve bulunduğunuz zamanın keyfini çıkartın.

İyi Tatiller..

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar