loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
HAKKI YEŞİLYURT

HAKKI YEŞİLYURT

Mail: hakki@hedefhalk.com

KALİTESİ KADAR

Bilindik oyuncuları olmayınca, bilindik oyunundan vazgeçmek zorunda kaldı Fuat Çapa’nın takımı. Eldeki oyuncu profili ve potansiyeline göre belirledi dizilişini. Aynı İngilizlerin dediği gibi rasyonel futbola uygun…

Belki kusursuz değillerdi ama bu yeni oyuna intibakta büyük sıkıntılar yaşadıkları da söylenemez. Hatta herkesin rolünü en iyi şekilde yapma gayreti de vardı. Ama bir yere kadar.

Nihayetinde kaliten kadarsın!

Çakma iki stoper ve daha 18 yaşındaki bir oyuncu ile defansın merkezini parsellemeye çalışmak hiç öyle kolay değil. Hem de görece kısasınız…

Ve ön bölge hariç bir yetenek sorunu ile karşı karşıyasınız. Dolayısıyla İsviçre saati gibi tıkır tıkır işleyen bir saha içi düzeni beklemek fantastik kaçabilir. 61’deki Hüseyin ile Semih değişikliği sonrası dönülen 4’lü oyun içinde geçerli bu.

Yasin ve Fofana’nın yarattıkları farklar anlatıyor esasında meramı. Neden, kaliten kadarsın dememi de…

Her şeye karşın ikinci 45’deki görüntüsü ile 3 puana çok yaklaşmadı da değiller. Yasin’in liderliği, Fofana’nın baş döndüren çalımlarının yanı sıra dinmek bilmeyen bir hücum iştahı vardı Çapa’nın oyuncularında. B

Hatta baskıda ve kaybedilen topları geri almada hayli etkinlerdi. O baskı ve kalabalıkta, kendisini kaybettiren sürpriz bir orta saha kartını da sürebilmiş olsalar, oyunları daha anlam kazanabilirdi.

Öncesinde dile getirmeye çalıştığım, futbol IQ’suna bu nedenle ihtiyaç var işte.

Yine de avuçlarının içine kadar geldiğini gördük şansın. Ama bir anlık konsantrasyon kaybı ve beraberindeki pozisyon hataları sonrası bu şans maalesef heba oldu.

Tabii doğrusu büyük fotoğrafa bakmayı bilmekten geçiyor. Sezon başındaki transfer stratejisine…

MAÇIN OLAYI: Geçtiğimiz sezon ADS’yi nerede ise alenen destekleyen Tuzlaspor’a karşı kazanamamış olmak. Zira bir galibiyetten fazlası alınmış olurdu.

MAÇIN İSMİ: Samsunspor adına Yasin… Attığı iki golün yanı sıra arkadaşlarına örnek olduğu için. Tuzla’da ise genç Safa… Hiç sırıtmadı.

KIRILMA ANI: Alaattin, Soner ve Nurullah’ın golün santrası sonrası yaptıkları eş zamanlı hata pahalıya patladı. Bir çuval inciri berbat ettikleri söylenebilir.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar