loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

KAPALI OTURUM BUGÜN

AKP ve MHP Atakum Belediye Meclis üyeleri Belediye Meclisi’ne önerge vererek “Atakum Belediyesi ile ilgili bazı iş ve işlemlerdeki hukuksuz ve etik dışı işlem ve fiillerin araştırılması” için “Araştırma Komisyonu” kurulmasını talep etti.

Önergede belediyeye malzeme satışı yapan şirketin belediyeyi icraya verdiği, alacaklı adına icra takibi yapan avukat ile söz konusu icra dosyasında belediye adına savunma avukatının yıllardır aynı hukuk bürosunda faaliyet yaptığı, avukat olan Belediye Başkanı Cemil Deveci ve avukat eşine ait ‘Deveci Hukuk Bürosu’ avukatları olduğu iddiası yer aldı.

Belediyeye satış yapıp icra-haciz işlemleri başlatan firma ile “aynı adreste” faaliyet gösteren ortaklarının da “aynı kişiler” olduğu iddia edilen önergede, “Ortaklardan birinin belediye meclis üyelerimizden birisinin akrabası olduğu, diğer ortağın eşinin de belediye özel kaleminde çalıştığı ve bu firmaların da belediyemize satışlar yaptığı iddia edilmektedir” denildi.

Buraya kadar sorun yok!

Belediye meclislerinde önergeler verilebilir.

Oylama yapılır, kabul edilir veya edilmez.

Önergeyi veren AKP ve MHP’li meclis üyeleri.

İşin ilginç yanı, yapılan oylamada İYİ Partili meclis üyelerinin de önergeye “evet” oyu vermesi.

Ve önergenin oy çokluğu ile kabul edilerek, komisyona havale edilmesi.

Oylama sonucuna bakılırsa belediye meclisindeki millet ittifakında bir çatırdama var.

Atakum belediyesindeki bazı ve işlemlerden İYİ Partili meclis üyeleri de rahatsız olmuş olacak ki, cumhur ittifakının verdiği önergeye “evet” oyu kullanarak destek verdi.

Halbuki konuyla ilgili olarak CHP İl Başkanı Fatih Türkel sessiz kalırken, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy, AKP Atakum İlçe Başkanı Abdülkadir Köstek’in açıklamalarını ve yaygın basında da yer alan haberlerin troller tarafından yapıldığını söyleyerek belediye başkanının arkasında olduklarını söylemişti.

Başkan Hasan Aksoy’un açıklaması ile meclis üyelerinin cumhur ittifakına verdiği destek birbirleriyle çelişmişti.

Sonra ne olduysa, hafta içinde yapılan meclis birleşiminde CHP’li ve araştırma önergesine evet oyu veren İYİ Partili üyeler araştırma komisyonu kararının hukuksuz olduğu gerekçesi ile konunun genel görüşme yapılarak değerlendirilmesi önerisinde bulundular.

İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekili Fikret Candemir bunu, yargıda olan bir konu ile ilgili olarak meclis araştırması yapılmasının hukuki dayanağı olmadığı için böyle bir karar aldıklarını bildirdi.

CHP’li ve İYİ Partili üyeler Araştırma Komisyonu yerine genel görüşme açılması önerisinde bulundu. Yapılan oylamada İlgili konu hakkında “Genel Görüşme” açılması oy birliği ile kabul edildi.

Atakum Belediye Meclisindegerçekleştirilecekkapalı oturum (Genel Görüşme) bugün saat 14.00’de başlayacak.

Sonucu merakla beklenen kapalı oturuma belediye başkanı katılamayacak.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar