loading...
Samsun
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

KAPILAR AÇILDI

Suriye topraklarında askerlerimiz şehit oluyor, hepimizin yürekleri dağlanıyor. Anaların yüreği yanıyor, bacılar gözyaşı döküyor, eşler çocuklar ağıtlar yakıyor.

Bütün bunlar neden oluyor, neden? Amerika ile Rusya’nın tepişmesinden elbet. Onlar güç gösterisinde bulunmak için Türkiye’yi alet olarak kullanıyor.

İnsanlar can veriyor, askerlerimiz şehit oluyor, devlet büyüklerimiz de şehitler için dua edip ailelerine başsağlığı mesajları yayınlıyor.

Devlet büyüklerimiz yüksek sesle konuşuyor, ancak yine gariban şehit oluyor. Ancak yüksek sesle konuşan devlet yöneticilerimizin çocuklarından şehit olan yok, acaba neden? Vatan toprağını beklemek için askere gitmiyor, cephede yer almıyorlar diye mi? Türkiye sınırlarını beklemek için hep garibanlar öne sürülürken biraz da bu devlet büyüklerimiz kendi çocuklarını cepheye ateş altına sürseler ya. Çocukları şehit olurken kendileri de şehit anası ve şehit babası olmayı tatsalar ya.

Nöbete hep gariban Mehmet gidiyor, ülke sınırlarını bekliyor, siyasiler de aldıkları kararlarla, hatta yanlış kararlarla jandarmalığa soyunup saraylarda oturuyor.

Suriye bataklığı dedik ya, sadece orada değil sınırlarımız içinde de sürüyor politika yanlışlıkları. Suriyelileri mülteci olarak alıyoruz, maaş bağlıyoruz, işleri açarlarsa vergi almıyoruz, misafir diyoruz. Böyle kararları da maalesef çocuklarını askere göndermeyen, yurt dışına gönderen, sakat raporu alan siyasetçiler yapıyor.

Bir zamanlar kendisini “Ortadoğu’nun eş başkanı” olarak nitelendirenler ise seslerini çıkarmıyorlar. Sistem böyle kuruluyor işte, gariban çileyi çekiyor, ağababalar ise sefayı saraylarda, yazlık köşklerde sürüyor. Hatayı başkasında değil, kendimizde aramamız gerekir, çünkü bizler doğru yöneticileri seçemiyoruz demek ki… Kapılar açıldı, gidenler gidecek de merak ediyorum Samsun’dan da gidecek olan var mı?

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar