loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

KARAR VERİCİLER

Atakum Bilim ve Sanat Merkezi (Bilsem), Zafer Özel Eğitim Meslek Okulu’na taşınacak.

115 engelli öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü Zafer Özel Eğitim Meslek Okulu ise Taflan’a taşınacak.

Engelli öğrencilerin taşınacağı okul, geniş bir arazide, her türlü fiziki donanıma sahip yeni bir binada hizmet verecekmiş.

Gerekli olan altyapısı ise en yeni ve en ideal şekilde tasarlanıyormuş.

Okulun çok amaçlı salonu, geniş derslikleri ve atölyeleri, yemek salonu, kantini, öğretmenler odası, zengin iç mekanları yanında spor aletleri, oturma alanları ile donatılmış çok büyük ve ağaçlar ile çevrili ferah bir bahçesi bulunuyormuş.

Devam edelim;

Engelli öğrencilerin eğitim gördüğü okulda kullanılmaya uygun olmayan çok sayıda odalar mevcutmuş, binanın üçüncü katı yıllardır kullanılmıyormuş, Bilsem ise bu odaları proje grubundaki öğrenciler için kullanabilmesini sağlayacak olanaklara sahipmiş, engelli öğrenciler kendilerine uygun (!) bir binaya alınırken Bilsem öğrencilerinin ise yeni bir binaya kavuşması hedefleniyormuş!

Taşınma kararını onaylayan Milli Eğitim Bakanlığı, Zafer Özel Eğitim Okulu’nu engelli öğrencilere uygun (!) bina haline getirmek yerine, her türlü maddi olanağa sahip olan (!) Bilsem’e vermeyi uydun görmüş olacak ki; engellilere evlerinin bulunduğu ilçeye göre 15-30 kilometre daha fazla uzaktaki okulu göstermiş (!)

Karar vericiler, yani Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Taflan’da bu kadar olanaklara sahip okulu 115 engelli öğrenci yerine, 600 öğrencili Atakum Bilim ve Sanat Merkezi için tahsis etseydi daha iyi olmaz mıydı?

Özetlemek gerekirse; karar vericilere göre Zafer Özel Eğitim Okulu öğrencileri “özel”, Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ise “çok daha özel!”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar