loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
YUNUS KILIÇ

YUNUS KILIÇ

Mail: yunus@hedefhalk.com

Kazanmak güzel

YILPORT Samsunspor, Ankara'dan üç puanla dönerken, haftayı kayıpsız kapatmayı başardı.  

Önce, Samsunspor zor bir deplasmanı üç puanla kapattığını belirtelim. Ankara Demirspor son haftaların diri, fomda ve kazanan ekibi. Ama kalite ve kadro olarak Samsunspor'la kıyaslamak mümkün değil. Samsunspor'da aradaki farkı oynamadan kazarak gösterdi zaten. 

İlk yarının büyük bir bölümünü istekli, hırslı bir mücadele ile kapatan golü düşünen Samsunspor, ikinci yarıda oyunu kendi sahasında kabul eden bir havaya büründü. Bu yarıda gole kadar da etkili olan bir pozisyonu yoktu. İkinci yarıda golün dışında sahada Samsunspor yok gibiydi. Uzatma dakikalarında farkı artıracak pozisyonun kaçar tarafı da yoktu. Böyle kötü oynadığımız bir deplasman maçını üç puanla kapatmak da büyük bir kazanç. 

YILPORT Samsunspor, futbol olarak istikrar vaad etmiyor. Bu istikrarı yakalasa, grupta bu takıma rakip çıkmaz zaten. Bir atıyoruz, on kaçırıyoruz. Daha çok atıp, daha az kaçırdığımız zaman, karşımızda duracak rakip bulamayız. Ama dünkü oyunla belimizi doğrultamayacak kazalara uğrayabiliriz. 

Şimdi önümüzdeki üç hafta çok önemli. İnegöl ve Bodrum'la sahamızda oynıyacağız. Antep maçı deplasman ama, ligden çekildiği için hükmen üç puan hanemize yazılacak. Yani bu üç haftayı 9 puanla kapatacağız. Bu arada rakiplerimizin takılmasını bekleyeceğiz. Üç hafta sonra liderlik koltuğuna oturabiliriz.  


 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar