loading...
Samsun
DOLAR9.2891
EURO10.7885
ALTIN526.06
N. ALPER CABBAR

N. ALPER CABBAR

Mail: alpercabbar55@gmail.com

KAZANMASINI BİLDİK...

Zirve yolundaki kritik iki haftanın ilk maçı olan Afjet Afyonspor deplasmanında Yılport Samsunspor özellikle ilk devrede istediği futbolu bir türlü sahaya yansıtamadı.

Ankara BAK maçındaki gibi Kubilay'a yine önlem alınmıştı. Kubilay'ın ayağına top geldiğinde iki oyuncu ile önü kapatılıp, topu kanatlara servis etmesine izin vermediler.

Gökhan Aslan, Kubilay ve Ramazan Çevik ilk 10 dakikada kaleyi yokladı ancak bu 3 şut, 45. dakikaya kadar olan üç pozisyonumuzdu.

Rakibimiz bizi arkaya atılan uzun toplarla avlamaya çalışsa da "bu sefer dersine çalışan" bir Samsunspor defansı vardı ve top orta sahada döndü, durdu.

İlk devredeki tutuk futbolumuz, orta sahaya topun hapsedilmesi, kanatların verimsizliği sonuca gitmemizi engelledi.

Oyunun temposunu çoğu zaman bizim kontrol etmemize rağmen rakip özellikle orta alanda bulduğu toplarla kanatlarını hareketlendirmek istedi ancak skor üretmelerine izin vermedik.

Ayağa basan, mücadele eden bir takım izledik ilk devrede. İrfan hoca saha kenarında defansımızdan kısa paslarla uzaklaştırdığımız topların bizde kalmamasına çok sinirlendi.

İkinci bölgede paniklemeyen rakibin dirençli oyunu ve puan arzusuna karşı verdiğimiz mücadele sevindirici olan taraftı. İlk devre böyle biterken, ikinci devreye de tutuk başladık.

Kazanma heyecanımız vardı ama sonuca gitmekte zorlanıyoruz derken, o kilit 65. dakikada çözüldü. Rakibin bir anlık geri pas hatasını "kral affetmedi" ve araya girerek, meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu.

Bu golden sonra tribünlerden yükselen 'şampiyon' tezahüratlarıyla iyice morallendik ve oyunu kontrolünü bırakmayarak istediğimiz üç puana ulaştık.

İstediğimiz oyundu aslında kontra ataklarla çok gol bulabilirdik, ürettik ama olmadı.
Nurullah'ı da tebrik edelim tabi ki, "her zaman ki gibi kendisine ayrı parantez açtırdı..."
Bu forma ve eldivenler sana çok yakışıyor....

Bu arada Afyonlu futbolcuların oyunu çirkinleştirmesini de yazmamak olmaz. Hakemi baskı altına almak için yapmadıklarını bırakmadılar. Son 20 dakikada git geller yaşanırken, oyunu sertleştirmek, futbolcu arkadaşlarını sakatlama pahasına darbeler vurmak hiç yakışmadı.
Hakem de kararlarıyla başarılı bir maç yönetti...

Her ne olursa olsun, kazanmasını bildik, biz istediğimizi aldık, "3 puan." 
Şimdi Manisa düşünsün, keyfini çıkarın beyler...
 
Not: Afyon'daki meslektaşlarımıza ilgi ve alakalarından dolayı Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti ve TSYD Samsun Şubesi adına teşekkür ediyorum.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar