loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
MEHMET AKSOY

MEHMET AKSOY

Mail: ucuncuboyutmehmetaksoy@gmail.com

KILIÇDAROĞLU TÜİK’E BASKINA MI GİTTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK'in enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından, TÜİK’ten randevu istedi, verilmeyince;  Twitter hesabından TÜİK’i de etiketleyerek ‘Saat 11.00’de geliyorum, haberiniz olsun’ açıklaması yaptı,

 CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel ile birlikte kendisine randevu verilmeyen TÜİK'e gitti, TÜİK, kapılarını açmadı. Kılıçdaroğlu, ‘Bu tablo Türkiye’nin nereye geldiğini göstermek için önemli bir tablo’ derken, İçişleri Bakanı S. Soylu ‘Bir muhalefet başkanı organize suç örgütlerine özenip, mekan basmaya gitmez’ dedi.

CHP ANAYASAL BİR KURULUŞ, TÜİK ANAYASAL BİR KURUM

Anayasal bir kuruluş olan CHP’nin Gen Bşk Kılıçdaroğlu’nun yine anayasal bir kurum olan TÜİK gitmesi yasal ve gerekli bir ziyaret mi yoksa Soylu’nun dediği gibi bir baskın mı?  Kılıçdaroğlu TÜİK’e neden mi gitti? TÜİK’in verdiği enflasyon rakamlarıyla vatandaşın ödediği fiş ve faturaların arasında dağlar kadar fark olduğu için gitti.

HERKES UCUZLUĞUN NEREDE OLDUĞUNU TÜİK’E SORMALI

Aslında her dar gelirli hatta ihale zengini olmayan, havadan para kazanmayan herkes her gün TÜİK’in kapısına gitmeli. Kasımda sıfır araçlara yüzde 31 zam gelirken, TÜİK'e göre araç zammı yüzde 6-12 ile sınırlı kaldı. Toyota Sonkar Müdürü Aykan Ceylan, yüksek ÖTV'nin etkisiyle yılın ilk 11 ayında otomobil zamlarının yüzde 50'yi aştığını belirtirken TÜİK ‘yüzde 6 zamla’ otomobil satıyor.

Satan ilk altı ayda zam yüzde 50’yi aştı derken yüzde 6 zamlı araç satan yeri öğrenmek için,  sadece Kılıçdaroğlu değil; herkes TÜİK’e gitmez mi? TÜİK’in rakamlarıyla satış yapılan bayide km lerce kuyruk oluşmaz mı? Ana Muhalefet Partisi’nin görevi vatandaşın soyulmasını engellemek, ucuz satışın yapıldığı yeri öğrenmek ve halka duyurmak değil mi? Kılıçdaroğlu tam da bunun için TÜİK’e gitti.

BASKIN YASADIŞI İŞ YAPILAN YERE YAPILIR

Baskın yasadışı iş yapılan bir yere gidip, suçüstü yakalamaya denir. TÜİK’te yasadışı bir şey mi yapılıyor ki anayasal bir kuruluşun başkanının ziyareti baskın olsun. Kılıçdaroğlu’nun ziyareti baskınsa ziyaret yapılan yerde yanlış veya yasadışı bir şey yapılıyor demektir. Yapılan işin doğru olduğu da pek söylenemez, ama yasal kılıf da bulunmamış ki ziyarete baskın deniyor. Söyleyecek yüzü ve sözü olmayan kapıları kapar.

Tek tek vatandaşın TÜİK önünde kuyruk olması Kılıçdaroğlu’nun gelmesinden daha mı iyi olacak ki TÜİK randevu vermiyor, gelince kapıyı açmıyor? En az yarı fiyatına otomobil, gıda maddesi, kiralık ev, giyim eşyası vb. tüketim maddelerinin yerini herkes öğrenmek istemez mi? Elbette ister.

TÜİK Başkanı, TÜİK’in açıkladığı rakamların doğruluğuna inanıyorsa, randevu verir, hesaplamaların nasıl ve ucuz satışın nerede yapıldığını açıklar. Randevu vermemek, kapıları açmamak bir tarafa Kılıçdaroğlu’nu davet eder, kırmızı halıyla karşılar, yarın yüz binlerin gelmesinin önüne geçer.

Sadece Kılıçdaroğlu değil; evine ekmek götüremeyen, kızına ev tutamadığı, yurt bulamadığı için tıp öğrencisi kızının kaydını donduran anneler - babalar, enflasyon baskısı altında ezilenler, sivil toplum örgütleri, sendikalar, odalar baz aldığı fiyatların nereden alındığını TÜİK’ten sormazsa, Kılıçdaroğlu’na kapı açılmaz, emekli ve çalışanın maaşına piyasanın çok altındaki TÜİK rakamlarıyla zam yapılır, milyonlar mağdur edilir.  

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar