loading...
Samsun
DOLAR8.4301
EURO10.0135
ALTIN491.44
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

KILIÇDAROĞLU’NDAN MEYDAN VE SOSYAL MEDYA SÖZÜ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Samsun’da Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı ve gençlere ilginç sözler verdi.

Bu sözlerden birisi “Meydanların açılışı” oldu.
Diğeri ise “Sosyal Medya’da insanların hakaret etmeden istediklerini yazabilecek” olmasıydı.
Kılıçdaroğlu gençliğin her kesimine verdiği sözleri sıralarken “Statları dolduran taraftarları” da unutmadı. CHP Genel Başkanı tribünlerdeki passolig mağdurlarına da unutmadı.
Kılıçdaroğlu konuşmasında AK Parti’ye de yüklendi.
Terörü bitirme sözü de veren Kılıçdaroğlu bakın neler söyledi:
“Ne diyorlardı; İstikrar, istikrar, istikrar. Memlekette istikrar mı kaldı Allah aşkına? Dolara bak, işsizliğe bak nerelere çıktı. Diyorlardı ki 'Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veriyoruz istikrar var.' Allah aşkına dış politikada istikrar var mı? Bütün komşularla düşman olduk. Dış politikada yanlış yaparsanız bunun faturasını 77 milyon vatandaş öder. Şimdi aynı faturayı ödüyoruz. Bakın turist gelmiyor. Malımızı satamıyoruz. İçeride bir PKK belası vardı şimdi bir de IŞİD belası çıktı. Dedim ki; Ortadoğu bataklığına Türkiye’yi sürüklemeyin. 'Hayır' dediler bize bir şey olmaz. Şimdi bir de o bela çıktı başımıza. Türkiye’yi bunlardan kurtaracağız. Temizleyeceğiz Türkiye’yi…”
Kılıçdaroğlu yağmur altında yaptığı konuşmasını sürdürürken de kendisinin millete sözü olduğunu vurguladı, sonra da şöyle devam etti:
“Benim size sözüm, Kılıçdaroğlu sözü, namus sözü; Bu ülkede terörü bitireceğim. Bu ülkeye barışı ve huzuru getireceğim. Benim samimiyetimden hiç imse endişe duymasın. Benim gizli kişisel bir ajandam yok. Millete hesabını veremeyeceğim hiçbir angajmana girmedim. Millete hesabını veremeyeceğimiz bir vaadin altına imza atmadım. Onlar attılar, Oslo görüşmelerini açıklayamıyorlar. İmralı'ya ne söz verdiklerini açıklayamıyorlar. Madem kendinize güveniyorsunuz neden açıklamıyorsunuz?”
Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından SKM açılışını da gerçekleştirdi.
CHP Genel Başkanı miting yapmayı iptal ettikten sonra Samsun’da hem merkez hem de bazı ilçeleri gezip vatandaşla buluştu.
Her gittiği yerde hükumeti seçmene şikâyet edip iktidara geldiğinde yapacaklarını anlattı.
Bu açılış sırasında dikkatimi çeken, SKM’nin içinde katılımcılara sunulan yiyeceklerden birisi her cenaze sonrası taziyeye gelenlere sunulan un helvasıydı.
Ağzım tatlandı…

SONUCU GENÇLER Mİ BELİRLEYECEK?

AK Parti Samsun milletvekili Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç İlkadım Belediyesi tarafından yapılacak olan Gençlik Merkezi’nin temelini attı.
Kılıç bir gün önce de yaptığı açıklamada 1 Kasım seçim sonuçlarını gençlerin belirleyeceğine dikkat çekti.
Kılıçdaroğlu’nun da Samsun’u ziyaretinde yaptığı konuşmasında gençlere ağırlıklı yer vermesi dikkatimi çekti.
Merak ettiğim bu gençlerin arasında yabancı unsurların bulunup bulunmayacağıydı.
Suriye ve Irak’tan gelen genç sığınmacılar da oy kullanabilecek mi?
Kendilerine kimlik verildi mi?
Verilmediyse sorun yok.
Gerçi sandıklar sonuna kadar korunacakmış ya.
Her siyasi parti için en önemlisi de bu galiba…

GÜNÜN SÖZÜ

Siyasetle ilgilenmeyen aydınları bekleyen kaçınılmaz sonuç, cahiller tarafından yönetilmeye razı olmaktır. Eflatun

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar