loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

KİM İNANIR?

Samsun’da da 2018 yılında cennet manzaralı mezar yeri satışı yapan bir emlakçının müşterisiyle yaptığı anların videosu tıklanma rekoru kırmıştı!

Türkiye cennet manzaralı mezar satışı yapan emlakçının, müşterisiyle mezar yeri pazarlığı yaparken, mezar yerlerinin cennet manzaralı, yarı cennet manzaralı ve cehennem manzaralı olarak sınıflandırmasını konuşmuştu!

Mezar yeri satın almak için arayanlar, pazarlık yapanlar olmuştu!

“İskanlı mezarlıklardan alırlarsa müşterilerimize cenneti görme garantisi veriyoruz” diyen “Cennet ve cehennem gören mezarlık satıcısı” emlakçı çektiği videoda şu ifadelere yer vermişti:

Mezar yerlerimiz krediye uygun. Cennet gören mezarlıklarımızda elektrik, su, her şey var. Bazı arkadaşlar mezarlıkların cehenneme baktığını söylüyor. Orası öyle değil. Mezarlıklar güney cephesine baktığı için onlar cehennem sıcağı zannediyorlar. Satmış olduğumuz mezarlarda herkes çok rahat. Giden geri gelmiyor. İnsan bir arar biz mutsuzuz der. Hiç öyle bir şey yok. En büyük garanti, gidip gelmiyorlar. Emin olun siz de gidince geri gelmeyeceksiniz. Bizim mezarlıklarımızın konsepti çok farklı. Merdivenli ya da pencereli olanlar mezarlarımız var. Denizi alttan gören, üstten görenler var. Tapu masrafı yok, mezar başına 1500 lira + KDV. Toplu olarak gelinirse yüzde 20 indirimli. Yurtdışından gelen kişiler cehennem manzaralı mezarlık istiyor. Türkiye’den de böyle bir talebin olması halinde bu konseptte çalışma yapabiliriz.”

Milli Eğitim Bakanlığı izinli bir tarikat da okullarda dağıttığı kitaplarda cennete nasıl gidileceği üzerinden din sömürüsü yaptı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da, “Bizim Kuran kurslarımız, kötülüklerden insanları uzaklaştırmanın merkezleridir. Kuran kurslarında bir tuğlası olana, cennette bir ev verilecek” şeklindeki açıklama yapınca, tıklanma rekoru kırmasının yanı sıra yerel ve yaygın basının manşetlerinde de yer alan Samsun’daki emlakçının cennet manzaralı mezar yeri satmasını anımsadım.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kuran kursuna bir tuğla koyana cennette ev sözü veriyor, Samsun’daki emlakçı da cennet manzaralı mezar yeri satıyor!

Hangi çağda yaşadığımıza ve toplumun getirilmek istenen durumuna bakıyorum.

Bazı kesim hala ortaçağda yaşadığını sanıyor!

20. yüzyılda yaşadığımıza göre bu yazılan, çizilen ve söylenenlere kim inanır diyorum!

Ancak inanmak isteyen inanıyor!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar