loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

KİM KİMİ KORUYOR?

Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında toplanarak, İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge üzerine Türkiye'yi tehdit etmeye devam eden Covid-19 pandemisine yönelik olarak sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler veya kooperatiflerin geniş katılımlı toplantılarının yapılmamasını ve ileri tarihe ertelenmesi konularını görüştü.

Samsun'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları (dernek, oda, vakıf, sendika, birlik vb.), kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları ve üst kuruluşlar (Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Mühendis ve Mimarlar Odası, Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odası vb.), birlikle ve kooperatifler için düzenlenecek geniş katılımlı toplantıların ve bu kurum kuruluşların genel kurullarının mevsimsel etkiler de göz önünde bulundurularak, 02/10/2020 tarihinden başlayarak, 01/12/2020 tarihine kadar yapılmamasına ve ileri bir tarihe ertelenmesine karar verdi.

Yüksek Seçim Kurulu da söz konusu 02/10/2020 ve 01/12/2020 tarihleri arasında siyasi parti kongreleri ve baro seçimlerinin yapılıp yapılamayacağını karara bağladı.

Yüksek Seçim Kurulu;

"İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun karar alması durumunda baro seçimlerinin yapılamayacığına, siyasi partilerin kongrelerinin yapılmasında sakınca bulunmadığına karar verdi (!)"

Eğitim-İş Sendikası Samsun Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu'nu 3 Ekim 2020 Cumartesi günü saat 12.00'de İlkadım İlçesi'ndeki Çarşambalılar Derneği Bahçesi'nde yapmak istedi.

İlkadım İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı Eğitim İş Samsun Şubesi Başkanlığı'na yazdığı yazısında seçimin yapılamayacağını bildirdi.

Eğitim İş Sendikası da İçişleri Bakanlığı ve İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun kararları gereği 2 Ekim Cumartesi günü yapılacak genel kurulun ileri bir tarihe ertelendiğini üyelerine bildirdi.

Dernek, oda, vakıf, sendika, birlik gibi sivil toplum kuruluşları ile kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları ve üst kuruluşlar Türkiye'yi tehdit etmeye devam eden Covid-19 pandemisine yönelik olarak kongre ve genel kurullarını yapamıyorlar, siyasi partiler ise yapabiliyor!

Bu Covid-19 denilen pandemi ya da adına korona denilen virüs, kongre ve genel kurul toplantılarını yapanlara bakıyor, salonda olanların siyasi parti yöneticisi ve üyeleri olduğunu anlıyor, oradan teyet geçiyor!

Yani onlara dokunmuyor!

Sivil toplum kuruluşları ile diğer meslek odalarının kongre ve genel kurullarına ise devlet koronavirüs tehlikesi nedeniyle izin vermiyor, yönetici ve üyelerini koronavirüse karşı koruyor!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar