loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

KİŞİSEL PULLU ÖZEL ZARF

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, şehit diplomatlarımız anısına (1973-2019) Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi olarak görev yaptığı sırada 11 Mart 1983 tarihinde ESAK tarafından düzenlenen suikast sonucunda yaşamını yitiren Galip Balkar’ın Samsun’da yaşayan yeğeni Cemal Kemal Balkar’a üzerinde Galip Balkar’ın isminin de yer aldığı “Kişisel Pullu Özel Zarf” gönderdi.

Kişisel Pullu Özel Zarf içerisinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu imzalı mektupta şu ifadelere yer verildi:

“Muhterem Beyefendi;

Görevleri başında şehadet mertebesine erişmiş Bakanlığımız mensuplarını ve aile üyelerini her daim rahmetle ve minnetle anıyoruz.

Bu duygularımızın bir nişanesi olarak 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle Bakanlımız ve PTT işbirliğiyle hazırlanan ve üzerinde merhum Galip Balkar’ın isminin de yer aldığı Kişisel Pullu Özel Zarfı, kabul buyurmanız istirhamıyla, ekte takdim kılıyorum.

İhtiyaç duyduğunuz her an hariciye teşkilatımız, tüm kudreti ve dayanışma hisleriyle, aziz şehidimizin bizlere emaneti olan sizlerin yanınızda olmaya devam edecektir.

Şehidimizi bir kez daha rahmet ve saygıyla anarken, sizlere en derin saygılarımı sunuyorum.”

Kişisel Pullu Özel Zarf içerisinde 1973-2019 yılları arasında görevleri başında şehit düşen Dışişleri Bakanlığı mensuplarının isimleri de yer aldı.

Şehit Büyükelçi Galip Balkar’ın yeğeni Dışişleri Bakanlığı’nın gönderdiği Kişisel Pullu Özel Zarf alınca çok duygulandı.

Özel zarfı, evinde amcası Galip Balkar için düzenlediği anı köşesine koydu.

CEMİL CİĞERİM KÖŞE YAZISI 1

CEMİL CİĞERİM KÖŞE YAZISI 2

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar