loading...
Samsun
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

KIYI KENAR KANUNU İŞLİYOR MU?

“Samsun'un Yakakent ilçesinde AK Partili İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma tarafından ihale edilen ve denize sıfır olarak yapımı devam eden Mantı evi davalık oluyor.”

Haber aynen böyle, ancak Samsun’da kanunlar işliyor mu, işte bu sorunun yanıtını verebilmek zor.

Çünkü Samsun bu konudaki sınavını daha önce verdi ve sınıfta kaldı. Samsun’un Fener Plajı bölgesinde çok katlı bir bina yapıldı. Halen de orada duruyor ve otel olarak işlevini görüyor.

Kimsenin ticaretinde gözümüz yok ancak o otelin orada yani deniz doldurularak yapılması yanlış değil miydi, orada kıyı kenar çizgisi yok muydu, nasıl yapılmıştı, kimler aracı olmuştu beni ilgilendirmiyor.

İlgilendiğim tarafı AK Parti’li Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz tarafından uygun görülmüş olmalı ki meclis onamış ve otel de yapılmıştı. Oysa Samsun’da bir otel vardı orası da yıkılıverdi.

Mimarlar Odası şimdi çıkmış Yakakent’teki mantı evi için kıyı kenar çizgisinden bahsediyor. Boşuna zamanlarını harcamasınlar, Türkiye’de yasalar üstünlerin menfaatine işler bunu bilmiyorlar mı?

Öğrenmiş olmaları gerekirdi, çünkü o zaman da tartışılmıştı ancak otel yapıldı, şimdi Yakakent’teki mantı evi tartışılacak ve yapılacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yakakent’te çevreyi düzenliyoruz diye limanın içini doldurup balık evi yapmadı mı, Mimarlar Odası o zaman neredeydi?

Otel gibi Mantı Evi de yapılacak göreceksiniz ki yasa AK Parti döneminde yine işlemeyecek. Eğer Yakakent Belediyesi AK Parti değil muhalif bir belediye olsaydı oraya Mantı Evi yaptırmayı bırakın bir çivi bile çaktırmazlardı.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar