loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Konut almak için uygun dönem…

Banka kredileri aylık %1’in  bir hayli altında ve vadelerde 140 aya kadar uzuyor.. 

Konut fiyatları ise henüz belirgin bir artış göstermiş, değil. Dolayısıyla, konut almak isteyenler hem konut fiyatları ve hem de kredi faiz ve vadeleri acısından son derece uygun bir dönemi yakalamış bulunuyorlar.

Emlak piyasalarında başlayacak canlanma, satılık konut sayısı azaldıkça  kredi maliyetleri düşse dahi fiyatları yükseltecektir. Kredi kullanacaklar için beklemek konut fiyatlarında oluşacak fiyat artışları nedeniyle bir avantaj olmayıp konut fiyat artışına göre bir dezavantaj dahi oluşturabilecektir.

Yine kredi faizlerinin artışı da konut alıcıları için bir başka olumsuzluğu getirmektedir.

Özellikle yeni teknolojik gelişmeler çerçevesinde inşa edilen konutlar nispeten daha fazla talep alabilmektedir

Modern anlayışla tasarlanmış, sosyal ve teknik altyapısı yüksek nitelikli siteler içerisinde yer alan konutlar oldukça yüksek talep almakta ve fiyatları da dönemine göre az, ya da çok olmak üzere artış göstermektedir. Siteler bu özelliklerinden dolayı; gerek yatırım ve gerekse oturmak için her geçen gün daha fazla tercih edilmektedirler.

Yabancılar ve ucuz alıp kar etmek isteyenler için…

Emlak piyasalarına bakıldığında alım için son derece uygun bir zamana girildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Son dönemlerde yaşanan bir takım olumsuzluklardan dolayı düşme eğiliminde seyreden emlak fiyatları;  bahar aylarındaki mevsimsell artışlarla birlikte hızlı bir yükselme trendine girebilecektir. Hatta bugün için, talebi yüksek semt ve projelerden uygun fiyattan konut alanlar daha sonra satıp iyi para da kazanabilirler.

Dünya çapında başarılı mühendis ve mimarlarımız…

Özellikle yabancılara hitap eden Geliştirilen projeler noktasında Türkiye’nin: sıradan projelerin ötesinde marka değeri oluşturacak simgesel projelere yönelmesi bir zaruret olarak ortaya çıkmıştır. Bundan sonra gerek ülkemizin marka değerini, bilinirliğini arttıracak ve dolayısıyla da turizmden daha fazla pay almasını, daha fazla yatırım çekmesini, emlak değerini arttırmasını sağlayacak projeleri hayata geçirmek bir zorunluluk haline gelmiştir.

Bunun aksini düşünmek, ne kültür başkenti İstanbul’a ve ne de dünya devletlerinin ön saflarında yer almak için yürüyen Türkiye’ye yakışmaz. Mutlaka ki, bu projeleri hazırlamak ve uygulamak için zaman kaybetmeden harekete geçmeliyiz, adımlarımızı biraz daha hızlandırmalıyız. Bu konuda; dünya çapında başarılara imza atan mimarlarımız, mühendislerimiz ve müteahhitlerimiz bizim en büyük değerlerdir.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar