loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

KÖPRÜLER YAPTIR(AMA)DIM GELİP GEÇMEYE

Samsun Büyükşehir Belediyesi Vezirköprü ilçesinde Güldere, Kabalı, Özyörük, Bağırsakderesi, Özyörük, Devalan, Yolpınar, Kuyumcu, Dümrek, Alancık ve Bafra bağlantı yolu olarak kullanılmak üzere “Çalköy” adı altında inşaatına başlanan köprü açılmadan çöktü.

Köprüden geçenlerin söyleyeceği “Köprüler yaptırdım gelip geçmeye/Çeşmeler yaptırdım suyun içmeye” türküsü de başlamadan bitti.

Belediyelerde köprü ihaleleri Fen İşleri Dairesi tarafından yapılırken, Samsun Büyükşehir Belediyesi tüm birimlere ait ihalelerin Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından yapılmasına karar verdi.

Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından 30 Mart 2020 tarihinde 3 milyon 440 bin liraya ihale edilerek 220 gün yapım süresi tanınan Çalköy Köprüsü iki yakasına konulan ayaklar üzerine oturtulmuş ve orta kısmında taşıyıcı kolonlar olmadığı için üzerine dökülen betonun ağırlığına dayanamayarak tam ortasından çöktü.

Açılışı yapılmadan çöken köprüde proje hatası olduğu iddiası bir haftadır konuşulmasına rağmen, Büyükşehir Belediyesi’nden henüz bir açıklama yapılmadı.

Vezirköprü’nüm en eski saygın gazetesi Vatandaş Gazetesi haberi “Mühendis hatasının maliyeti ağır oldu” manşeti ile okuyucularına duyurdu. 

Çöken köprüde proje hatası mı var, yoksa yüklenici hatası mı var?

Bunun açıklamasını bekliyoruz.

Şimdi birazda Büyükşehir Belediyesi’nde büyük-küçük tüm ihaleler kimin omuzlarına yüklendi?

Kimin sorumluluğunda.

Ona da bakalım.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak görev yapan İlhan Bayram’ın 2019 Nisan ayında Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak atanmasından bir ay sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı görevinden Samsun Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı görevine başlayan Hüseyin Hakkı Akbulut, Terme İmam Hatip Orta Okulu, Samsun İmam Hatip Lisesi ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.

Bağcılar Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde İSU Genel Müdürlüğü Satınalma Şube Müdürü ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar