loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

KORONA CEZASINA E-HACİZ BAŞLADI

Koronavirüs nedeniyle alınan yasaklara uymayanlara kesilen idari para cezalarını ödemeyenler banka hesaplarını kontrol ederlerse iyi olur.

Yasakları çiğneyenler “tahsil etmezler, affederler” diyorlardı.

Ama ödemeyenlere engeller bir bir çıkmaya başladı.

Vergi dairelerinden e-haciz’ler gitti.

Koronavirüs önlemleri nedeniyle alınan sokağa çıkma yasağını ihlal edenlere, sigara içenlere ve maske takmayanlara kesilen idari para cezalarını ödemeyenlerin banka hesaplarına e-haciz uygulanmasına başlandı.

Vergi daireleri, maske takmayanlara 900 lira, açık alanda sigara içenlere 900 lira ve sokağa çıkma yasağına uymayanlara 3 bin 150 lira olarak kesilen para cezasını ödemeyen vatandaşların banka hesaplarını bloke ederek e-haciz işlemi başlattı.

Banka hesabı bloke edilenlerden Volkan Dizdar e-haciz işlemine tepkisini şu sözlerle gösterdi:

“Ne eşim çalışıyor, nede ben. Eşim okul kantininde çalışıyordu, kantin kapalı olduğu için o da işsiz kaldı. İkimiz de koronavirüs mağdurlarıyız. Küçük çocuğumuz olduğu için geçimimizi ailelerimiz tarafından bankadaki hesabıma yatırılan parayla sağlıyoruz. Su içerken maskemi çenemin altına indirince polis gördü. Maske cezası işlemine başladı. Polise maskeyi indirmeden suyu nasıl içebileceğimi sordum. Dinlemedi, 900 lira idari cezayı yazdı. Ödeyemedim. Birkaç gün önce bankadan ‘Bankamıza ulaşan 900.00 TL tutarlı e-haciz bildirimi nedeniyle hesabınıza/hesaplarınıza kısıt konulmuştur. İlgili kuruma ödeme yapmanız ve ödemeniz hakkında kurumun bankamızı bilgilendirmesi sonrasında haciz kısıtı kaldırılacaktır.’ yazısı geldi. Bankamatikten hesabımda olan 380 lirayı çekmek istedim, alamadım.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar