loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Kültürü ve Turizmi ile İstanbul’da Samsun Günleri

İstanbul’da 22-24 Eylül 2017 tarihlerinde, Yenikapı Etkinlik alanında, 21. Büyük Samsun Buluşması gerçekleştirildi. Tek kelimeyle mükemmeldi…  Mükemmel bir organizasyon ve çok canlı, dinamik bir katılım vardı.
Samsun Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçe  belediyelerinin  stantları son derece düzenli bir şekilde yer aldılar. İstanbul’dan bazı ilçe belediyeleri de stantlar açmışlardı. Yöresel ürünler ve hemşeri derneklerimizin stantları da görülmeye değerdi. Tabiî ki Samsunspor’umuzun standı bir başka güzeldi…  As başkan Adem YAZICI bizzat standın başından hiç ayrılmadı…
Teşekkürler Sezgin Gümüş, Teşekkürler Samkon
İstanbul’da Samsun’un kültürünün anlatılması ve turizm değerlerinin tanıtılması açısında çok önemli bir etkinlikti ve bizlerde bu tarihi ana şahitlik ettik. Samsun’un 17 ilçesinden katılımcıların, ziyaretçilerin ve İstanbul’un 39 ilçesinden ziyaretçilerin aynı mekanda buluşabildiği “Tarihin En Büyük Samsun Buluşması’nı “ hep beraber yaşadık. Bu meyanda bu organizasyonun mimari SAMKON Genel Başkanı Sezgin GÜMÜŞ olmak üzere emeği geçen katkısı olan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. 
Başarısızlıkların mümessili olmak yerine başarıların sade ve sıradan bölüşenleri olarak ta bütün Samsunlular son derece  mutlu ve memnunuz… Allah tez zamanlarda tekrarlarını yapmayı nasip eylesin inşaallah..
Etkinliğin Yıldızı İstanbul-Canikliler  Derneği idi
Dernekler arasında resmi kuruluşunu beş gün önce tamamlayan İstanbul Canikliler derneğinin canlılığı çok güzeldi ve stantta kurulan semaver dolup dolup boşaltıldı. Standı ziyaret edenler, semaver çayı ikramının yanı sıra güler yüz ve hoş sohbetle de karşılandılar. Ben de kendilerini ziyaret edip keyifle zaman geçirdim. Yıllar önceki hatıralarımızı tekrar yad ettik. Özellikle çocukluğumuzdaki çobanlık yıllarımız anlatılırken herkesin kulak kesildiğini gördük.  Bize Canik ile ilgili güzellikleri yaşatan çiceği burnunda İstanbul Canik derneğine başkan Yavuz BEKTAŞ  şahsında bütün kurucularına, üyelere şükranlarımızı sunuyoruz..  
Yenikapı’da yapılan bu muhteşem buluşma ile Samsunluların etkinlikleri bitmiyor; İstanbul’un dört bir tarafına yayılmış derneklerimiz etkinliklerine devam ediyor. Bu çerçevede 1 Ekim 2017 Pazar akşamı Beykoz Belediyesi ve  Beykoz Samsunlular Derneğimiz organizasyonu ile dernek başkanımız Ömer ALTUN ‘un ev sahipliğinde,  Beykoz Çayırında bir önemli buluşmayı daha hep beraber yaşayacağız… 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar