loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

KUR ŞİRKETİ BAĞIŞLA BELEDİYEYE

Samsun’da şirket kuranlar belediyeye bağışlamak için neredeyse birbirleriyle yarışıyorlar.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin yeğeni Berk Altunkılıç tarafından 25 bin lira sermayeli “Atakum Sanat Kültür Turizm Yönetim Organizasyon Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi” kurulmuştu.

Berk Altunkılıç kurduğu şirketi Atakum Belediye Başkanlığı’na bağışlamış (hibe) kendisi de belediyede işe girmişti.

Şirkete müdür olarak da Deveci Hukuk Bürosu’nda uzun yıllar çalışan Erkan Sağlık atanmıştı.

Aradan bir yıl geçti.

“Atakum Eğitim Sanat Kültür İnşaat Gıda Otomotiv Temizlik Hizmetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi”isimli bir başka şirket, unvan değişikliğine gitti.

Şirket isimleri kafanızı karıştırmasın.

“Atakum Sanat Kültür Turizm Yönetim Organizasyon Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi” ile “Atakum Eğitim Sanat Kültür İnşaat Gıda Otomotiv Temizlik Hizmetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi” aynı değil.

Birisi “Eğitim Sanat Kültür” diye başlıyor, diğeri “Sanat Kültür.”

Ayrı ayrı iki şirket!

“Atakum Eğitim Sanat Kültür İnşaat Gıda Otomotiv Temizlik Hizmetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi” unvanını “Atakum Personel Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi”olarak değiştirdi.

Şirket sahibi Muhammet Yazıcı (Samsun Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı) 50 bin lira sermaye karşılığı 2000 adet payını Atakum Belediye Başkanlığı’na karşılıksız olarak hibe yoluyla devretti.

Tek ortaklı şirketin yeni ortağı Atakum Belediye Başkanlığı oldu.

Atakum Belediyesinin sermayesinin tamamına sahip olduğu şirketin tüzel kişiliğini temsil etmek için Mustafa Öztürk “müdür” olarak yetkili kılındı.

Muhammet Yazıcı’nın şirket müdür yetkisi iptal edilerek görevi sona erdi.

Samsun Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı gibi, Pazarcılar Odası Müdürü Halit Erkut Camsu da kurduğu Atakum Medya Televizyon, Reklam, Organizasyon, Kuyumculuk, İnşaat San. Tic. A.Ş.’nin yüzde 55 hissesi Atakum Belediyesi’ne devretmek istemiş, konu belediye meclisi engeline takılmıştı.

Şirket, Kanal Ata yayınları için Mustafa Özer tarafından satın alınmıştı.

27 Mayıs 2020 tarihinde yapılan genel kurulda Halit Erkut Camsu ortaklıktan ayrılmış, yönetim kurulu üyeliği ve temsil yetkisi sona ermişti.

Yapılan bu bağışlama/devir işlemlerinden şu anlaşılıyor.

Pazarcılar Odası, şirket pazarlama işini de iyi biliyor!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar