loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

KURULTAYA DOĞRU

28-29 Mart’ta Ankara’da gerçekleştirilecek olan CHP 37. Olağan Kurultayı’nın alınan koronavirüs önlemleri nedeniyle “erteleme”, “seyircisiz yapılma” gibi gerekli kararı gelişmelere göre MYK verecek.

Konuyla ilgili olarak CHP Sözcüsü Faik Öztrak şu açıklamayı yapmıştı:

“Sağlık Bakanlığı’nın alacağı önlemleri yakından takip ediyoruz. Bu önlemleri izlemeye devam edeceğiz. Ve tabi bu önlemler çerçevesinde üyelerimizin sağlığı için yapılması gerekenleri yapacağız. Ama kurultayın ertelenmemesi bizim en büyük isteğimizdir, talebimizdir.”

CHP MYK’nin önünde iki seçenek var.

Ya ertelenecek, yada seyircisiz yapılacak!

İleri bir tarihe ertelenebilir.

Buna kimsenin itirazı olmaz.

Çünkü seyircisiz kurultay olmaz!

CHP’de MYK’nın vereceği karar beklenirken, Samsun İl Örgütü bir hamle yaptı.

CHP Samsun İl Kongresi’nde İl Başkanı seçilen Fatih Türker’in listesinden seçilen 18 kurultay delegesinden 14 delege ile milletvekilleri Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu ile birlikte Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na“destek” ziyaretinde bulundular.

Genel Merkez’de gerçekleştirilen ziyarete katılamayan kurultay delegelerinden Cemil Deveci, Melisa Pank, Hasan Topbulut ve Hatice Türkmener’in imzalarının da bulunduğu 18 kurultay delegesi ile doğal delege olan milletvekilleri Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu’nun destek imzaları “Genel Başkan Adaylığı”için Kemal Kılıçdaroğlu’na teslim edildi. 

Bildiğim kadarıyla İl Kongresi’nde seçilen 18 kurultay delegesinden ikisi Parti Meclisi’ne (PM) girmenin hesabını yapıyor, Kılıçdaroğlu’nun yakın çevresindeki isimlerle dirsek teması içinde bulunuyor.

Amaçları kurultayda Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde yer almak.

Milletvekilleri Kemal Zeybek ile Neslihan Hancıoğlu’nun da PM için çalışma içerisinde olup olmadığını bilmiyorum.

Kurultaylarda Parti Meclisi Üyesi seçilenlere, milletvekili adaylığı için “garanti” gözü ile bakılıyor. 

Şimdi geriye, iki milletvekili ile 18 kurultay delegesinden Parti Meclisi Üyesi olmak için soyunan kim/kimler Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesine yer alacağı kalıyor.

Bunu kurultayın yapılacağı gün listeler dağıtılınca göreceğiz!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar