loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

KUVAYI MİLLİYE SAMSUN VE İZMİR’DE

Pandemi nedeniyle 1.5 yılı aşkın süredir perde açamayan Samsun Sanat Tiyatrosu (SST) Nâzım Hikmet’in eseri “Kuvayı Milliye Destanı” ile Samsun Atakum ve İzmir Gaziemir’de izleyicisiyle buluşuyor.

Nâzım Hikmet’in aynı isimli eserinden uyarlanan oyunu pandemi kurallarına uygun olarak

Samsun Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Yaşar Gündem yönetecek ve oynayacak. Müzik tasarımını Özer Akçay, koreografisini İhsan Bengier ve ışık tasarımını Yüksel Aymaz’ın üstlendiği tek kişilik oyun 9-10 Temmuz Cuma ve Cumartesi saat 19.30’da Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi’nde perde açacak.

Samsun Sanat Tiyatrosu’nun çıkacağı turnede ilk durağı İzmir olacak.

Yaşar Gündem 14 Temmuz Çarşamba günü saat 21.00’de İzmir Gaziemir Sevgi Yolu’nda Kuvayı Milliye Destanı adlı oyunu İzmirli sanatseverlere sergileyecek.

AŞI İÇİN DOKTORUNUZA DANIŞIN

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Şevket Özkaya aşı konusunda yaşanan kaosa dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Prof. Dr. Şevket Özkaya aşı konusunda yaşanan kaosu sosyal medya hesabında değerlendirdi.

Prof. Dr. Özkaya’nın dikkate alınması gereken değerlendirmesi şöyle:

“Aşı konusunda inanılmaz bir kaos var. Tıpta iki yaklaşım var. Birincisi ‘konfeksiyon usulü’ dediğimiz bir ürünü Small-Medium-Large yaparsınız ve herkes ona uymak zorunda kalır ve bedenine göre seçip alır. İkincisi ‘terzi usulü’ dediğimiz kişinin beden, kilo gibi ölçülerine göre o ürünün o kişiye uygun dikilmesi gibi. Yani ürünün kişiye özel hazırlanması. Aşı da sizin hastalığı geçirip geçirmemenize, aşı olup olmamanıza, olduysanız aşı türüne ve risk durumuna göre bir sürü etkenlere bağlı değişir. Aşı için doktorunuza mutlaka danışıp karar verin.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar