loading...
Samsun
DOLAR8.3885
EURO10.1744
ALTIN502.92
MEHMET AKSOY

MEHMET AKSOY

Mail: ucuncuboyutmehmetaksoy@gmail.com

KUZEY SURİYE FİLİSTİN’E DÖNMEDEN!

Amacımız eski yaraları kanatmak, yeni yaralar açmak değil; amacımız Filistin'de yaşananlardan ders çıkarılarak, Suriye'de tekrarlanmasının engellenmesidir.

 Kuzey Suriye Filistin'e dönmeden; iş işten geçmeden; Avrupa'nın ‘Suriye'de can güvenliği tehlikesi yok' diyerek Suriyelileri sığınmacı olarak kabul etmezken, Suriyeliler' in geri gönderilmesi Türkiye'nin elindeyken Suriyeliler Suriye'ye geri gönderilmeli, topraklarına sahip çıkmaları bir an önce sağlanmalıdır.

Suriye'deki Türk kuvvetlerine Birleşmiş Milletler tarafından ‘go home’ (evine dön) denilecek, Türk unsurlar Suriye'de verdiği şehitleri de yatırımları da bırakarak geri gelecektir, imar edilen yerler PKK'ya kalacak. (Saddam'ın Kuveyt'ten çıkarıldığı gibi; Türkiye de Suriye'den çıkarılacak.)

Suriye Devlet Başkanı Esad Ramazan Bayramı dolayısıyla kapsamlı bir af yapmışken, bayram nedeniyle Suriyeliler Suriye'ye gidebilirken Suriyeliler en kısa sürede Suriye'ye gitmelidir. Yarın isteseler de gidemeyecekler, biz de istesek gönderemeyeceğiz. Çünkü toprakları PKK ve uzantısı örgütlerin yandaşlarına ücretsiz veriliyor.

Filistin'le ilgisi ne mi? Bir avuç Yahudi Müslüman Arapların topraklarına el koyabilmesinin birçok sebebi var, ancak en önemli iki sebebi; Arapların ‘Ben aldığım paraya bakarım' diyerek parayı verene topraklarını satması ve bugünkü Ürdün, Lübnan, Suriye ve Mısır'a göç ederek topraklarını sahipsiz bırakmasıdır. (Sahipsiz vatanın batması haktır, sahip çıkılırsa batmayacaktır.)

Sultan 2. Abdülhamit’ten Filistin’i satması veya Filistin'den göçe izin vermesi istendi, 1881'de Yahudiler Filistin'de toplanmaya başladıklarında Filistinlilerin göç etmesi yasaklanmasına rağmen,  Osmanlı zayıflayınca milyonlarca  Arap Filistin'i terk etti. Yerlerine başta Avrupa ve Rusya'dan olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinden Yahudiler yerleşti.

Aynı durum Suriye'de yaşanıyor. Yarın Suriyelilerden de Türk milletinden de özür dilense, helallik istense de Suriyeli göçmenlerin topraklarında, İsrail’in kuruluşunda olduğu gibi İsrail güdümlü garnizon bir ‘Kürt devleti kurulmuş olacaktır.

Feryat, figan kaybedilen torakları geri getirmeyecek, gelecek nesillere , Filistin'de oluğu gibi ihanet miras kalacak.

İsrail, 1967’deki Altı Gün Savaşı'nda işgal ettiği Doğu Kudüs'teki Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayan Filistinlileri topraklarından sürme kararı aldı ve Mescid-i Aksa'daki cemaate saldırdı. Saldırılar adeta soykırıma döüştü, çocuk, kadın can kayıpları 150'yi aştı. Katliamın görüntülenmemesi için uluslararası haber ajanslarının büroları da bombalandı.

Türkiye'yi yönetenler BOP'u da Arap Baharı' na da destekledi. Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ile Irak’ın işgal edilerek Saddam Hüseyin ve Libya'da Muammer Kaddafi'nin öldürülmesi, Mısır'da Hüsnü Mübarek'in devrilmesi, Suriye topraklarının bir kısmının işgal edilerek, Başer Esad yönetiminin zayıflatılması sonucu Filistinliler yalnızlaştırıldı ve korumasız bir şekilde bu acıları yaşamak zorunda bırakıldı.

 İsrail sadece Flistin'i değil; Suriye'nin tatlı su kaynaklarının bulunduğu, stratejik öneme sahip Golan tepelerini de işgal ediyor, ABD/PKK üzerinden İsrail için Suriye’den toprak alıyor. Suriye'nin iç kısımlarını bombalıyor. ABD eski Başkanı Trump İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıdı. 

Yeni Başkan Joe Biden 'Siyonist olmak için, Yahudi olmak gerekmiyor' diyerek Bir şekilde 'Siyonizmi savunduğunu' belirtiyor. Rusya kendi asker ve üslerini hedef almayan saldırılara karışmıyor. İsrail istediği zaman Suriye'yi bombalayabiliyor.  Çin İsrail'in Hayfa limanını satın aldı. Çin'den de yaptırım gelmez.

Adaletsiz güç zalim, güçsüz adalet acizdir. Ders alınmazsa tarih her yerde; Türkiye'de de Suriye'de de tekerrür eder.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar