loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
YUNUS KILIÇ

YUNUS KILIÇ

Mail: yunus@hedefhalk.com

Liderlik maçına doğru

YILPORT Samsunspor, Niğde Anadolu karşısında zorlanmadan üç puanın sahibi oldu. 

Samsunspor, 8. dakikada Bahattin'le golü erken buldu. Bu gol rahatlama getirdi. Kırmızı-Beyazlılar, ilk yarıyı 'idare ederek' tamamladı. 

Samsunspor öne geçtikten bir dakika sonra konuk ekibin kaçırdığı pozisyon varki, bu pozisyon gol olsaydı, sıkıntı kaçınmaz zolurdu. Rakip takım atağa kalkıyor, soldan orta yapılıyor, rakibin santraforu ceza yayı üzerinde bomboş, çevresinde rahatsız edecek kimse yok. Acele vuruş deniyor, kaleciye çarpıp dışarı çıkıyor top. Berkay topu kontrol etse, golün kaçarı yok. Bu pozisyon ders olarak tekrar tekrar izlenmeli.

Daha sonra Aytaç'ın yakaladığı önemli bir pozisyon var. Bunun dışında ilk yarı pozisyonsuz mücadele şeklinde tamamlandı. 

İlk yarının başında olduğu gibi, ikinci yarının başında 51. dakikada maçı koparan gol Kubilay'dan geldi. Ondan sonra ilk yarının kopyası. 

Samsunspor, kendini yormadan, idman havasında Keçiören maçı öncesi 2-0'lık skorla moral depoladı. Keçiören maçı unutulmamalı ki liderlik maçı. Son düzlükte düzgün sprint atmak zamanı. Kaybedersek şampiyonluk şansı kalmaz, öncelikle teknik kadro ve futbolcular bunu bilmeli. Bu maç da Keçiören provası olarak görülmemeli. Keçiören'i geçip liderlik koltuğuna oturmanın yolu, şampiyonluk yolunu aralamanın yolu, hatasız takım oyunu oynamak.  

Samsunspor'da bunu başaracak özellikler fazlasıyla var. 

Haydi haftaya şampiyonluk şarkıları söylemeye hazırlanalım.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar