loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

LOGO ve GAZ

SASKİ’nin 17 yıllık Atatürklü logo yerine yaptırdığı yeni logo konusunda yetki aşımı yaptığını Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Siyasal Bilimci Dr. Atila Tekcan ortaya çıkardı.

Dr. Atila Tekcan, SASKİ’nin yetkisini aşarak, belediye meclisi kararı gerektiren logo tasarımına imza attığını söyledi.

Dr. Atila Tekcan, SASKİ ile görüşmesine karşın, konu hakkında olumlu bir gelime yaşanmadığı gibi, Genel Müdür Fatih Yıldız’ın Büyükşehir’in logosu ile aynı anda kullanılacağına ilişkin açıklama yaparak yeni logo üzerinde ısrarcı olmasını doğru bulmadığını kaydetti.

Yaşanan bu gelişmeler üzerine konunun çözümü hukuk mücadelesine ya da meclise kaldı.

Yetkisiz logo çalışması yaparak Aralık ayından buyana kullanan SASKİ’nin logosu büyük bir olasılıkla Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine gelecek.

İşte bu noktada Büyükşehir’in AKP’li, CHP’li, MHP’li, İYİ Partili, SP’li meclis üyelerine büyük görev düşecek.

Meclis üyeleri Atatürklü logo konusunda ne diyecek?

Burası çok önem taşıyacak.

SASKİ yazılı, görüntülü, sözlü medyanın yanı sıra sosyal medyada da en fazla yer alan kurumların başında gelmeye devam ediyor.

SASKİ, yeni yılda da önce “logo” ardından “kokulu su”ile okunma, dinlenme, izlenme ve tıklanma rekoru kıran kurum oldu!

Samsun’daki içme suyunda son bir haftadır yaygın bir şeklide hissedilen ve tepkilere yol açan ağır kokuyu Genel Müdür Fatih Yıldız şu su sözlerle savundu:

“Mevsimsel geçiş ve estetik parametre.”

Genel Müdür Yıldız, bir yandan mevsimsel geçiş derken, diğer yandan Atakum ve İlkadım ilçelerindeki Atıksu Terfi Merkezi için “İleri Biyolojik Koku Giderim Sistemleri-H2S ve NH3 Gazlarının Temizlenmesi” ihalesine çıkmış!

Genel Müdür Yıldız, H2S ve NH3 Gazları sebebiyle oluşan kokunun giderilmesini sağlayacak!

SASKİ ilk açıklamasında, suda analiz yapıldığını ve sorun olmadığını duyurmuş, devam eden tepkiler sürünce “Koku, arıtma aşamasında katılan katkı maddesinden kaynaklanmış olabilir” şeklinde açıklama yapmıştı.

Genel Müdür Yıldız da “Çamurlu su münferit bir olay. Koku mevsim geçişiyle oluşan bir olay, bu durum sudaki estetik parametrelerle ilgilidir. Su içilebilir” demişti.

SASKİ’nin, “yok” dediği koku çıktığı İleri Biyolojik Koku Giderim Sistemleri ihalesinden kaynaklanmış!

Çünkü H2S “Hidrojen sülfür, renksiz, çürük yumurta kokusunda zehirleyici bir gaz”, NH3 ise “Amonyak, formüllü olan; azot atomu ve hidrojen atomundan oluşan renksiz, keskin ve hoş olmayan kokuya sahip bir gaz bileşiği” olarak biliniyor.

Yani gazlanmışız, kokulu su kullanmışız!

Kimse, kimsenin aklı ile oynamasın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar