loading...
Samsun
DOLAR8.5204
EURO10.118
ALTIN496.92
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

MAAŞLARINI AÇIKLASINLAR

“Ele verir talkını, kendi yutar salkımı” diye bir söz vardır. Bunun anlamı nedir diye düşünüyorsanız bilmeyenler için yazalım burada:” Etrafındakilere iyi olmaları yönünde nasihatler verdiği hâlde kendisi bunların hiçbirine uymaz” anlamına gelmektedir bu talkın ve salkım meselesi.

Vatandaş için “askıda ekmek” projesini öne atanlar ve de bu tavırlarıyla vatandaşı bir dilim ekmeğe muhtaç bıraktıklarını kabul etmiş olanlar iş kendilerine gelince kesenin ağzını açıyorlar da açıyorlar.

2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi açıklandı. Bu bütçede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın maaşı, 88 bin TL olarak öngörüldü. Meclise sunulan Bütçe tasarısı kabul edilirse ki kabul edilmesi kesindir,  Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın maaşı 88 bin lira olacak. Bu arada Cumhurbaşkanlığı idaresine ayrılan bütçe de 886 milyon TL arttırılarak, 4 milyar 39 milyon 453 bin TL olarak belirlendi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın alacağı maaş daha fazla da olabilir, kimsenin alacağı parada gözümüz yok da ekonomik nedenlerle işçiler maaşlarını alamazken, madencilerin hakları verilmezken, haklarını arayanları kolluk kuvvetleri tekme tokat darp ederken böyle bir maaş biraz fazla olmadı mı?

Vatandaşa sabredin diye talkını verenler kendileri de salkımı yutmasalar olmaz mı? Salkım dedim de aman ha üzümü salkım yemeyin, çünkü çok yerseniz ishal olursunuz sonra.

Sadece Sayın Cumhurbaşkanı maaşı değil, bu ekonomik darlıkta, vatandaşın bir bölümü çöp bidonlarından yemek için atıkları toplarken Milletvekillerinin, Bakanların, Belediye Başkanlarının da maaşlarına ne kadar zam yapıldığı açıklansa ne güzel olur. Vatandaş da bu pandemi döneminde kimin yanında olup olmadığını öğrenir.

Samsun’daki Belediye Başkanlarının parti gözetmeksizin maaşlarına ne kadar zam geldiğini açıklayacaklarına inanıyorum, çünkü kendileri her zaman halkın, emekçinin yanında olduklarını söylüyorlar da… Bakalım görelim, gerçekleri…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar