loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
YUNUS KILIÇ

YUNUS KILIÇ

Mail: yunus@hedefhalk.com

Maçtan fazlası

Samsunspor, kendisi gibi sıkıntı içinde kıvranan Manisaspor'la öyle bir dönemde kader mücadelesi' yaptı ki; maçtan öte bu mücadele, kazanılan üç puana şapka çıkarılmalı, ayakta alkışlanmalı.

Bir gün önce olağanüstü genel kurul yapılıyor. Talip yok, yönetim oluşamıyor. Anahtar, yaklaşık bir aydır kulübü kurtarmak için uğraşan, ziyaretlerde, temaslarda bulunan, ancak birk kurtarıcı bulamayan Vali Sayın Osman Kaymak'ta kalıyor.

Hemen aklımıza daha önce 'kayyum'a giden takımların durumu geliyor. Sadece Göztepe geri tırmanışını başarmış, yeniden Süper Ligin dişli takımları arasında yerinim almış. Diğerleri ne olmuş, amatör liglerde adeta can çekişmeye devam ediyorlar. İşin iyi tarafı, kapıya kilit vurulmamış, Samsun Vali Kaymak'a teşekkür etmeli. Bu aşamadan sonra Samsun tüm birimleri ile oturup düşünmeli. Şimdi Vali Kaymak taşları yerine oturtacak güçlü bir 'Kayyum yönetimi' oluşturup, bu takımı ligde tutabilirse, yeniden Samsunspor için 'Ballı Kaymak' dönemi başlar.

Dün Samsun, daha doğrusu Samsunspor camiası maçtan fazlasını yaşadı. Samsunspor, üyelerinin olağanüstü kongrede yapamadığını Vali Bey'in olağanüstü mesaisi ile onur mücadelesine dönüştürüp, Vali Kaymak'a galibiyet ve üç puan hediye etti. Ortaya konan mücadelede Sayın Kaymak'ın maçtan önce yaptığı moral konuşmasının ne kadar etkili olduğu ortada.

Maçın seyri, dakikaları, önemli değil, Dün Samsun'da maçtan fazlası bir gün yaşandı. Bu günün galibi vali Kaymak ve futbolcular. Onur mücadelesinden zaferle çıktılar. Bu onurlu günde tribünlerde yerlerini alıp, desteklerini esirgemeyen taraftarlara da teşekkür etmek gerekiyor. Çünkü onlar her zamanki gibi görevlerini yerine getirdiler.

Samsunspor dün Vali Kaymak'ın yönetiminde, kendisi gibi sıkıntılı ve zayıf bir kadrosubulanan rakibini yendi. Bu kurtuluş değil tabi.

Şimdi transferin bitmesine sayılı günler kala, tahta açılalarak, gerekli takviye nasıl yapılmalı, bunlar yerine getirilmeli. 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar