loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

‘MALUMUN İLANI’

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, sosyal medya hesabından belediye çalışanlarına seslendi.

Deveci özetle şöyle dedi:

“Atakum Belediyesinin bütçesinin ancak çalışanların maaşını ödemeye yettiğini, üretilecek bir kaynak bırakılmadığını ya da kısa zamanda olanaklı olmadığını biliyorsunuz.

Tasarruf edebilmek, Atakumlulara hizmet borcumuzu aksatmamak için, bir kısım çalışanlarımız, eğitim durumu, yaşı vb. unsurlar dikkate alınarak temizlik, park bahçe ve fen işleri birimlerimizde görevlendirildi.

Arkadaşlar, bu bir zorunluluk, bu bir seferberlik; içinde bulunduğumuz koşulların oluşmasında, hepimizin kusuru var, bu bilinçle çalışmalıyız.

Çalışın arkadaşlar, verimli çalışın, hem bu darboğazdan birlikte çıkalım ve hem de akşam soframıza helal lokma koyalım.”

Deveci’nin bu paylaşımına önceki dönem Atakum Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Mustafa Tüfek de sosyal medya hesabından “Bu durum benim için bir sürpriz değildir. Malumun ilanıdır. Sebep sonuç ilişkisidir. Çok kötü yönetilen beş yılın ardından bundan başka bir sonuç beklenilemezdi” diyerek destek verdi.

Mustafa Tüfek eski Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın bıraktığı “enkaz mirasını” madde madde sıraladı.

Taşçı döneminde 438 personelin 1300 kişiye çıkarıldığını, 34 milyon borcun 250 milyonu bulduğunu, 60 milyonluk yeşil alanların satıldığını, belediyenin faiz batağında olduğunu, ağırlama giderlerinin 17 milyonu bulduğunu, dağıtılan bir kadro bırakıldığını sıralayarak Cemil Deveci’nin“seferberlik ilanı”nı normal karşıladığını bildirdi.

Ve Tüfek konuyla ilgili paylaşımını “makam ve bedel istemiyorum” dediği şu sözlerle tamamladı:

“Ben kendi adıma söylüyorum. 1994 yılında kurucu başkan yardımcılığını yaptığım, 2009 yılında 2.5 yıl Metin Burma yönetimi ile başkan danışmanı olarak emek verdiğim bu belediyenin seferberlik ilanına duyarsız kalamayız. Zira belediyeyi biz 4 sandalye bir masa ile kurduk ve Türkiye’nin yıldız belediyesi haline getirdik.

Her türlü desteği sözümüz dinlenecekse ve Samsun’da gücümüzden istifade etmek istiyorsanız 7/24 göreve hazırız. Ancak tek şartım var. Makam ve bedel istemiyorum.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar