loading...
Samsun
DOLAR9.2879
EURO10.7597
ALTIN525.91
N. ALPER CABBAR

N. ALPER CABBAR

Mail: alpercabbar55@gmail.com

MANİSA FK İLE AYNI SAATTE OYNAYALIM...

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü İrfan Buz'un basın toplantısı dikkatlice izledim. Son iki-üç haftada gerek futbol kalitemiz gerekse de takım içindeki bazı tatsız olaylara karşı arkadaşlarımızdan gelen sorulara içtenlikle kah güleryüzle kah bildiğimiz heyecanlı el kol hareketleriyle cevapladı.

Açıklamalarıyla ilgili çok şey yazılabilir, çizilebilir, yorumlanabilir. Ancak bu defterleri artık kapatmak gerekiyor, yolumuza bakmalıyız...

Kaptan Caner Arıcı ne demiş?

"Arkadaşlar bu şehir bizden şampiyonluk bekliyor. Artık kendimize gelelim. Bu camiayı üzmeye hakkımız yok, futbolumuzu oynayalım, koşalım, mücadele edelim..."

Ne güzel özetlemiş...

Ben konuya farklı bir bakış açısıyla bakmak istiyorum...

"Rakibimiz Manisa FK..."

Bizden 4 puan önde ve bugüne kadar 31 gol atmış durumda. Takım 10 gol yese de atmasını biliyor, kazanıyor. "Tek puan firesi bize karşı."

Peki bu 4 puan 6-7 olur mu? Nasıl-neden olmasın. Manisa FK, maçlarını hep bizden önce oynuyor. Bu da bizde "baskının kralını" yapıyor...

Çünkü adamlar attıkça, bol gollü hanesine 3 puanı yazdıkça bizim çocuklar da bunu biliyor, "kazanamazsak puan farkı açılacak" tereddütünü bizzat sahada yaşıyor.

Aslında 90 dakikaya psikolojik olarak 1-0 yenik başlıyoruz zaten. Bu sefer ne yapıyoruz? Tabir-i caizse "bodozlama" üç puana gitmeye çalışıyoruz.

Dolayısıyla kaliteli futbolda izlemek imkansızlaşıyor. Bunu daha çok deplasmanda karşılaştığımız maçlarda görmek mümkün...

Peki kaliteli futbol izlemek zorundamıyız? Evet istiyoruz neden, bize vaad edilen buydu. Alcaktık, verecektik, kanatlar uçuracaktı, indirip, kaldıracaktık. Basacaktık, koşacaktık, tak tak ayağa paslarla, bol gollü hanemize üç puanı yazdıracaktık.

Peki "evdeki hesap çarşıya uydu mu?" Uymadı...

Ne yapacağız, "olmaz, iyi futbol yoksa, üç puanı istemeyiz mi?" diyeceğiz.

Kötü futbol oynadığımızı söyleyen, iyi futbol bekleyen ve en çok eleştirenlerden biriyim. Ama görüyorum ki; zaten bu ligde kaliteli futbol olmayacak, "bizim futbola değil artık şu lige veda etmeye ihtiyacımız var..."

Tam anlamıyla bu konuda fikir sahibi değilim, nasıl bir prosedür var bilemiyorum ancak yönetim, "Manisa FK ile aynı saatte maçların oynanmasını sağlayabilir mi?"

Yapılırsa ki; bana göre bize "psikolojik avantaj" sağlayacaktır. Hem Manisa'yı baskı altına alabiliriz, hem de bizim çocuklar oradaki skordan habersiz, baskı altında kalmadan sonuca ulaşabilir...

Bir de böyle denesek...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar