loading...
Samsun
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

MARATON BÖYLE İSTEDİ

Samsunspor Kurban Bayramı’nın ikinci günü Samsun 19 Mayıs Stadı’nda Adanaspor’u ağırladı.
Passolig uygulaması yüzünden sayıda taraftarın tribünden izlediği karşılaşmada ev sahibi ekip öldü öldü dirildi.
Karşılaşmaya “İki Bayram ederiz” parolasıyla çıkan Samsunsporlu futbolcular az kaldı kurban oluyorlardı.
Samsunspor yine aynı telden çalıyor. En çok korktuğum oluyor, Samsunspor beraberliğe alışıyor. Yazının burasına kadar geldik siz de şimdi “Bırak hikâyeyi futbolu anlat” diyorsunuz. Biliyorum da anlatacak futbol bulamıyorum ne yapayım…
Türkiye Futbol Federasyonu Müsabaka İsim Listesi’ni elime aldığımda ilk gördüğüm ilk on birde Adilovic’in olmadığıydı. Samsunspor Teknik Direktörü Erhan Altın’ın prensiplerinde yabancılara karşı olmak var mı?
Sahada iki yabancı var. Gençleri oynatmak olabilir prensipleri arasında, Allah için bunda başarılı da oluyor.
Ancak bana bugün puan gerekiyor. İlk yarı Samsunspor Mbilla’nın 22. dakikada rakip kaleye gönderdiği şuttan başka bir girişim bile olmadı. O şut da beraberliği sağlayan gol olarak yazıldı. İlk yarıda Samsunspor adına futbol olarak hiçbir olumlu iş yoktu.  Birinci, ikinci ve üçüncü bölgede ev sahibi ekip bir varlık gösteremedi.
Yardımlaşma eksikti, kanatlar çok az kullanıldı. Kilo almış gibi görülen Umar da olmasa Samsunspor kendi sahasında rakip kaleye gidemeyecekti. İkinci yarıda da pek değişiklik olmadı. Adanaspor’un uzatmalarla birlikte 45 dakika on kişi oynadığı karşılaşmada Samsunspor kenar yönetimi uzun süre oyuna Adiloviç’i almayı akıl bile edemedi. Rakip kendi kalesinin önüne kapanmış, golü kontrataklarla arıyor. Samsunspor ise oyunda bir uzun adam eksikliğini çekiyor, Adilovic kenarda ısınıp duruyor.
Ve maraton tribünündeki taraftar “Adilovic” diye tempo tutuyor. Erhan Altın sen hoca mısın?
Tribündeki taraftarın bile eksikliğini hissettiği Adiloviç’i o ana kadar neden oyuna almıyorsun ki?
Taraftarı bağırttın, Adiloviç’i sonra oyuna soktun. Ya o zamana kadar alacaktın ya da sonuna kadar almayacaktın.
Karizmanı çizdirdin hoca…
Yukarıda da söyledim, Türkiye Futbol Federasyonu Müsabaka İsim Listesi’ni elime aldığımda ilk gördüğüm ilk on birde Adiloviç’in olmadığıydı. Oysa Samsunspor Teknik Direktörü bölümünde Erhan Altın yazıyordu…
Taraftar isteyene kadar Erhan Altın’ın görmediği Adiloviç, Maraton Tribününden gelen sesler üzerine sahaya sürülünce oyun hareketlendi. Hareketlendi de ben o listede Samsunspor Teknik Direktörü bölümündeki Erhan Altın ismini çizip yerine MARATON yazdım. 
İşin özeti de buydu işte…
Sahi Samsunspor takımını Erhan Altın mı yapıyor???

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar