loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

MART’IN SONU 1 NİSAN!

CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun ile İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Koray Aydın ve Dursun Müsavat Dervişoğlu arasında “31 Mart 2019 Yerel Seçimleri Cumhuriyet Halk Partisi-İyi Parti İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Protokolle imza altına alınan işbirliği ile CHP ve İYİ Parti birbirlerine ve topluma şunları taahhüt etti:

-CHP ve İYİ Parti sandık sonuçlarını ve mevcut eğilim yoklamalarını dikkate almış, ayrıca toplumun tüm kesimlerinin sersine kulak vererek, listede belirtilen büyükşehirlerde ve bağlı ilçelerde, illerde, partilerden birinin adayıyla seçime girmeye karar vermiştir. Bu bölgelerde aday göstermeyen parti diğer partinin adayına en güçlü desteği vermeyi kabul etmiştir ve seçmenlerinin gösterilen aday etrafında kenetlenmesi için her türlü imkanı harekete geçirecektir.

-Diğer seçim bölgelerinde her iki parti de kendi adaylarıyla seçime girecektir. Her iki parti adayları, il-ilçe ve genel merkez yönetimleri bu tür yerlerde demokratik bir yarışın olması için azami gayreti gösterecek ve iş birliği ruhuna uygun davranacaktır.

-Parti yönetimleri iş birliğine en güçlü hassasiyet duyguları ile yaklaşacak ve iş birliğinin demokrasimize katkı yapması için en üst düzeyde sorumluluk üstleneceklerdir.

-Her iki partiden birine aday adayı müracaatında bulunmuş ancak adaylaştırılmamış kişiler, diğer siyasi partice aday gösterilmeyecektir.

İmzalanan protokole göre Samsun’da Büyükşehir ve Asarcık, Ayvacık, Canik, İlkadım,Kavak, Ladik, Salıpazarı ve Terme ilçeleri İYİ Parti’ye, 19 Mayıs, Alaçam, Atakum, Çarşamba, Havza, Vezirköprü ve Yakakent ilçeleri CHP’ye verildi. Bafra ve Tekkeöyilçelerinde her iki partinin aday gösterilmesi karar altına alındı.

CHP Genel Merkezi Vezirköprü, Yakakent, Çarşamba, Havza, Tekkeköy adaylarını açıkladı. 19 Mayıs, Alaçam, Bafra adayları henüz açıklamadı.

Önceki gün toplanan CHP MYK, 6 aday adayının bulunduğu Atakum için “önseçim” yapmak yerine “atama” yolunu seçti. MYK üyeleri Ankara’dan Samsun’a uzaktan baktı.

Cemil Deveci’yi, CHP’nin Atakum Belediye Başkan adayı olarak MYK toplantısında onayladı. Deveci PM’de görüşülmeden sosyal medya hesabında kendini “aday” olarak gösterdi ve parti binasında tebrikleri kabul etti.

Parti Meclisi de Cemil Deveci simini kabul etti.

İYİ Parti cephesinde ise Büyükşehir adayı henüz belli olmadı.

Sadece MHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçen Necattin Demirtaşİlkadım Belediye Başkan adayı olarak açıklandı.

Protokolle İYİ Parti’ye verilen ilçelerdeki adayların da bu hafta içinde açıklanması bekleniyor.

İki parti arasında yapılan protokolle oluşan “Millet İttifakı” Samsun’da kaç belediye kazanacak?

Bunu 31 Mart akşamı hep birlikte göreceğiz!

Mart’ın sonu 1 Nisan!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar