loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Mehmet Candan, İstanbul Samsunlularının Candan dostu…

Mehmet Candan, soyadı gibi candan ve insan sevgisi dolu, kendiyle barışık, herkes ile iyi geçinebile n, dostluğu aranılan bir değerimizdir. Bulunduğu her ortama artı değerler katan Candan, görev yaptığı STK’lara da renkli kişiliği ile ayrı bir değer katmaktadır.

Gülen yüzü ile öylesine güçlü dostluklar kurabilmektedir ki;  Mehmet Candan varsa sıkıntı, tasa yoktur.  Mehmet Candan’ı tanımak bir ayrıcalık ve de çok önemli bir kazanımdır. Gelecek nesillere hoş bir seda bırakmak için her saniyesiyle güzel geçirilmiş bir ömür…

Mehmet Candan, Mehmet Candan’ı anlatıyor…

“Ben 1958 Samsun-Salıpazarı, Çağlayan Mahallesi’nde doğdu.  İlk  okulu bitirdik ver elini İstanbul dedik ve sene 1975 İstanbul- Şişli, Halide Edip Mahallesi’nde 12 yıl bir fiil,  bir çelik tencere fabrikasında, 5 yıl çıraklık ve kalfalık yaptım;  aynı yerde terfi ederek, 7 yıl usta başı olarak görev yaptım. Daha sonra, 8 yıl aynı firmanın Tahta Kale’de bulunan satış deposunda, Anadolu’nun her yerine çelik eşya, yani mutfak ürünleri pazarlama işi ile iştigal ettim. Bilahare,  Kocaeli - Darıca bölgesinde aynı fabrikanın işletmesini yaklaşık 4 yıl yaptıktan sonra; İstanbul- Sultanbeyli’de kendi işim, Can-Pa Emlak ve İnşaat’ı kurarak, bir fiil 30 yıl sürdürdüm.

Herkesle barışık, herkesle dost…

2016 yılında kurucusu olduğum, İstanbul- Sultanbeyli, Samsun- Salıpazarlılar Derneği Başkanlığını yürütmekteyim ve aynı zamanda hem Sadef-Samsun Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcılığı ve hem de Samdef-Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesiyim ve aynı zamanda, Samkon- Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Halkla İlişkilerden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmekteyim.

Acizane gurbette bulunan hemşehri dernekleriyle yakın ilişki içinde olduğum ve bütün dernek başkanları ile hiç bir sıkıntısı olmayan bir kardeşiniz olarak bu camiada çok kıymetli dostlarla tanışma fırsatı bulduğum için çok çok mutluyum. 4 kız ve 2 oğlum yani 6 çocuk babası, 11 torun dedesiyim.

Birlik içerisinde daha güçlü bir Samsun Camiası…

Salıpazar’ lı  belki gariban, ama soyadı gibi Candan  bir dostum. Mevlam hepimize kardeşçe yaşamayı, birlik içinde olmayı nasip eylesin. Tek isteğim ve arzum Samsun Camiası’nın şu bölünmüşlükten bir an evvel kurtulup, birlik içerisinde yürümektir.  Bir çatı altında, bir araya gelebilmek umudunu taşıyan bir kardeşiniz olarak;  tüm Samsun STK başkanlarımdan,  bu güzel günleri hep birlikte inşa etmek için, var güçleriyle mücadele etmelerini istiyorum. Nefesi yetmeyen, durumu iyi olmayan, yolda kalan,  gönül dostlarımıza hep birlikte sahip çıkmak, nefes olmak- destek vermemiz gerektiğine inanıyorum.

 Şu an itibarıyla, salgın sonrasında geri dönüş yaptığım, Samsun-Salıpazarı İlçemde; yaylacılık yapmaya çalışan, ben deniz Mehmet Candan böyle bir kişiyim. Yolunuz düşerse, yaylada bir eviniz olduğunu unutmayın.  Tüm gönül dostlarıma kucak dolusu selâmlar olsun. “

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar