loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Mehmet Selçuk, İstanbul Samsunlularının hafızası…

Mehmet Selçuk,  İstanbul Samsunlularının adeta hafızası gibi; her şeyi o kadar güzel özetliyor ki, dokunmak insanın içinden gelmiyor. Özellikle, 2004 yılı 16-19 Mayıs’ında iki bin kişiyi aşkın bir gurupla,  2000 metrelik dünya rekoru Türk Bayrağını İstanbul’dan Samsun’a getirişimizi hiç unutmuyor.

Samsun’un ve Samsunluların olduğu her yerde, her zaman, ön saflarda yer alan Mehmet Selçuk başkanımız;  gelecek kuşaklar için ışık tutmaya devam ediyor. Bu çerçevede örnek çalışmalara imza atıyor.

Mehmet Selçuk’un o güzel anlatımıyla biyografisi;

“1984 yılında İstanbul’a geldim. Serbest meslekle çalışma hayatına başladım.  1990 yılında İstanbul-Pendik Tersanesi’nde özel bir şirkette 2000 yılına kadar yöneticilik yaptım. Daha sonra iş değişikliği  yaparak, yine aynı yıl içinde  Pendik’ de bulunan PARSAN Firmasında iş hayatıma devam etmeye başladım ve buradan 2014 yılı içinde emekli oldum.

Bu yıllar içinde 2004 yılında İstanbul’da, Değerli kanaat önderleri Remzi Kozal, Erkan Zorlu, Hayrettin Özbay gibi değerlerle tanışma fırsatına sahip oldum.  1998 yılında İstanbul-Pendik’te  kurduğumuz Pendik Samsunlular Derneği’nde üç dönem başkanlık yaptım.  

Sadef , Samdef ve Samkon…

2004 yılında kurulan ilk federasyonumuz, Sadef- Samsun Dernekler Federasyonu’nda yer alarak bir dönem Müslüm Çamuroğlu başkanlığında görev yaptım. Yine İstanbul-Tuzla’da Erkan Zorlu öncülüğünde 2008 yılında kurduğumuz, SAMDEF yönetiminde de yer aldım.  Bilahare ,  görevi devralan Av. Dilek Kiraz  hanımın yanında, göreve Samdef teşkilat başkanı olarak devam ettim.

 Av Dilek Kiraz hanımdan da görevi devralan Metin Şenel başkanla da, taşkilat  başkanlığı  görevim devam etmektedir.  2012 yılında kurulan, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu- SAMKON  bünyesinde,  Sezgin Gümüş  başkanımızın yönetiminde,  çevre ve şehircilikten sorumlu  genel başkan yardımcılığı görevini yürütmekteyim.

İhtiyar heyetinden siyasete…

Yine, Pendik’te  en büyük mahallesi olan, Kavak pınar  Mahallesi’nde muhtar heyetine 2019 mahalli seçimlerinde seçilmiş bulunmaktayım  ve görevim devam ediyor.

Bu yıl yapılan genel kurulda; gönül vermiş olduğum, Ak Parti İstanbul-Pendik ilçe yönetimine seçilmiş  bulunmaktayım.  Buradaki görevim, sivil toplum ve halkla ilişkilerde n sorumlu başkan yardımcılığıdır.

1966 yılında, Samsun- Ladik, Kıranboğaz Köyü doğumluyum.  İlk ve orta okulumu Ladik’te  tamamladım. Evliyim, 3 çocuk babasıyım, iki oğlum bir kızım bulunmaktadır.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar