loading...
Samsun
DOLAR12.4902
EURO14.1202
ALTIN713.05
HAKKI YEŞİLYURT

HAKKI YEŞİLYURT

Mail: hakki@hedefhalk.com

MERAK EDİYORUM

Fuat Çapa’nın ilk 11 tercihinden çok Osman ile Berk’in birbirlerinin pozisyonlarında rol almaları dikkat çekiciydi. Muhtemelen hoca, Umut gibi tecrübeli ve sonuç alma becerili bir isme karşı Yunus Emre ile Berk’in çaylak kalabileceklerini düşünmüş olmalı. İzah edilebilir bir anlayıştan söz ediyorum. Tek hamleli Berk’in merkezde gediklere neden olabilme ihtimallerine karşı hem de…

Misal, Timur’un golü öncesi böyle bir gedikten söz edilebilir. Ama, Osman’ın arkada en sağlam duran oyuncu olduğunu unutma yanlışına da düşmeden bakabilmeli duruma…

Dibba tehdidinden de söz edilebilir. Aslında onun işini daha kolaylaştıran, temaslı oyun yerine topu ayağına almasına müsaade ederek rahat hareket ettiren Ali’ydi. Tam da Dibba’nın istediği gibi.

Öte yandan Eyüp savunması da, baskı yediğinde hatalara davetiye çıkaran bir savunma. Özellikle Mezague ve Yalçın tandemi olağandan çok ağır ve aksak. Bu bilindik zaaftan Tomane ve 45-70 aralığında oyuna direkt ağırlığını koyan Fofana faydalanmadı değil.

Skor üstünlüğünü de ele alabilirdi bu arada konuk ekip. Eğer final pas/vuruşları daha etkili olabilse ya da bu ikiliye bir üçüncü isim katılabilse.

Tabii Fofana’nın nedendir oyundan alınmasına sanırım en çok Eyüplü Uğur sevinmiştir.

Ritmini yakalamış ve net  bir tehdit gibi duran Fofana sahada kalması gereken ilk oyuncuydu sanki.

Gerçekten cevabını merak ediyorum: Hoca maç sonrası kendisi ile yaptığı değerlendirmede keşke bu değişikliği yapmasaydım diye düşündü mü?

MAÇIN OLAYI: Geçtiğimiz sezon nerede ise kanlı bıçaklı olan Yüksel Yıldırım, Murat Sancak ve Ecmel Faik Sarıalioğlu’nun birlikte yan yana maç izlemeleri.

KIRILMA ANI: Dominant taraf Samsunspor ise de, maç iki tarafa da geldi gitti. Telafisi olmayan vuruş ise son anlarda Tomane’nin üst direkten dönen topuydu.

MAÇIN İSMİ: İsimleri diyelim. Osman, Savicevic ve ikinci yarıdaki 25 dakikalık ekstra performansı ile Fofana. Tomane’yi de yazabiliriz. Ev sahibinde ise Dibba.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar