loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Mete Koca, İstanbul Samsunlularının yüz akı, bir koltukta dört karpuz…

Mete Koca, İstanbul Samsunlularının ikinci kuşak STK mensubu ve yöneticilerinden olup,  yanı sıra bir koltukta dört karpuz taşıyabilme becerisini gösterebilen özel kişiliği ile dikkat çekmektedir. Babası Naci Koca, Esenler Atışalanı’nda bulunan Samsun Alaçamlılar Derneği’nin kurucularından olup ilk STK’cılık aileden kendisine aşılanmıştır. İstanbul’da doğmuş, yaşamış/yaşamakta olan birisi olmasına rağmen, ailesinin göçüp geldiği Samsun ve Samsunlulara bağlılığı ile kendisinden çokça söz ettirmektedir. 

İki ayrı dalda fakülte mezunu (Satış yönetimi ve işletme) olup STK, siyaset, eğitim ve spor yöneticiliği konularında profesyonel çalışmalar yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Donanımı ve sıcakkanlı kişiliği ile fark oluşturan Mete Koca, gelecekte de çok önemli hizmetler,  görevler üslenecek potansiyeli taşımaktadır.

Mete Koca, koca yürekli gönül dostu, her zaman hemşerilerinin ve dostlarının yanında olmaya hazır bir insan.  Aynı zamanda iyi bir aile reisi ve güzel bir babadır. Mete Koca, bulunduğu ortama her zaman artı değerler katma meziyetini göstermiş ve göstermeye de devam etmektedir ki; her gecen gün çevresindeki dost halkası genişleyerek büyümeye devam ediyor.  Mete Koca, hemşerilerinin ve dostlarının güvenini kazanarak, istikbalde de hizmete hazır olduğunu ortaya koymaktadır.

Mete Koca’yı kısaca tanıtmak gerekirse;

!979 yılında İstanbul’da doğan Mete Koca, Samsun Bafra Kütüğüne kayıtlı olup dernekçilik faaliyetleri ile ilk olarak Babası Naci Koca sayesinde tanışmış ve yer almıştır.

Marmara Üniversitesi Satış Yönetimi ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Dış Ticaret hizmetleri veren bir şirketin sahibidir. İstanbul, Bağcılar’da dershane kuruculuğu yapmış ve uzun yıllar eğitim sektöründe faaliyet göstermiştir.

Samsun STK'ları içinde SAMKON (Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu) Genel Başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir. 2014-2017 Yılları arasında SAYSİAD (Samsunlu Yönetici Sanayici ve İş İnsanları Derneği) Yönetim Kurulu başkanlığı görevini yürütmüştür. 2008-2010 Bağcılar Samsun ili ilçeleri Turizm ve Kültür Derneği Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Aydınlar Ocağı Avrupa Yakası yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

Bağcılar Amatör Spor Kulüpler Birliği yönetim kurulunda görev yapmıştır.  Bağcılarspor'un uzun yıllar Asbaşkanlığında bulunmuştur. İASKF ( İst.Amatör Spor Kulupler Federasyonu) Üst kurul delegesidir.

STK’lardaki yöneticilik ve çalışmalarında göstermiş olduğu başarıları sonucu 2019 yılında seçildiği, İstanbul Valiliği İl Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti üyeliği görevinde bulunmuştur.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar