loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

MHP-İYİ PARTİ KONGRELERİ

İYİ Parti Samsun'da ilçe kongrelerini tamamladı. 9 Ağustos'ta il kongresini İlkadım ilçesi Fuar içinde yer alan yeni Set Düğün Salonu'nda saat 10.00'de gerçekleştirecek. İYİ Parti İl Kongresi’nde 5 aday yarışacak.

MHP’nin Türkiye’deki kongre süreci de 9 Ağustos tarihinde İlkadım ilçe kongresi ile başlayacak. MHP’de Samsun’da İlkadım ilçe kongresi ile Türkiye'deki kongrelerin başlangıcını yapacak. MHP Genel Merkezi, tüm il ve ilçe teşkilatlarına bir tavsiye kararı gönderdi. Gönderilen tavsiye kararına göre kongreler tek adaylı yapılacak.

MHP ve İYİ Parti’de ayni gün yapılacak olağan kongreler nedeniyle tüm gözler İlkadım’ın İYİ Partili Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ta.

Başkan Demirtaş hangi kongreye katılacak?

Bu sorunun yanıtı MHP İl Bakanı Abdullah Karapıçak ve İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın açıklamalarının içinde yer alıyor.

Dikkatli okuyan yanıtın ne olduğunu anlayacaktır.

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçerek Millet İttifakı adayı olarak 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için İlkadım Belediye Başkanı adayı olunca “PKK’nın yancısı HDP’nin desteklediği aday omurgasız” gibi ithamlarda bulunmuştu.

Seçimi kazanan Necattin Demirtaş Ramazan Bayramı’nda MHP’yi ziyaret edince MHP’ye geçecek yorumları yapılmıştı.

 

İYİ Partili Belediye Başkanı Demirtaş, yapılan yorumlar ve iddialar üzerine şu açıklamayı yapmıştı:

“Bayramda AK Partili Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği bayramlaşma törenine de gittim. Bununla birlikte CHP’ye ve İYİ Parti’ye de giderek bayramlaştım. Bu ziyaretimizle biz herkesin başkanı olduğumuzu göstermek istedik. Kimseye kin tutmuyoruz. Benim MHP’ye yaptığım ziyaret Abdullah Karapıçak’ın şahsında değil partinin kurumsal kimliğine yapılmış bir ziyarettir. Seçim sürecinde benimle ilgili sözler söyleyen bir il başkanını da ziyaret etti denilseydi daha doğru olurdu. Bayramın birinci günü hem Büyükşehirin bayramlaşmasına katıldım, hem de CHP, İYİ Parti ve MHP’yi de ziyaret ederek bayramlaştık. Biz bunu nezaketen yaptık. Seçimi kazandığım gün ne dedim, bize oy veren vermeyen herkesin başkanı olacağım. MHP’ye geçeceğim iddiaları ortaya atıldı. Bayramda bir selam verdik borçlu çıktık. Bu kadar ucuz mu bu işler. CHP’ye, AK Parti^ye geçiyor niye demiyorlar. Biz siyasi kimliğimiz hiçbir zaman inkar etmedik. Parti kimliğinden değil ülkücü kimliğimizden bahsediyorum. Biz 18’inde ne isek şimdi de oyuz. Gündemimizde öyle bir şey söz konusu değil.”

 

MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak da şunları söylemişti:

“Bayramlaşmalar vuslat günü. Necattin başkan hiçbir zaman bize karşı sert bir üslup takınmamıştı. Cumhur İttifakı’nın il başkanı olarak sert bir üslup takınan bendim. O gitti bir parti tercih etti ve aday oldu seçim kazandı. Siyaseten benim yapmam gereken eylemler belliydi, onları yaptım. Bu düşmanlığı ortaya getirmez, husumet oluşturmaz. Necattin beyin kendi söylemi de öyleydi. ‘Ben MHP’de siyasete başladım, MHP’de devam edeceğim ve orada öleceğim.’ Bunlar kendi söylemleriydi. Miliyetçi Hareket Partisi de yol geçen hanı değil. Transfer edecek mi? İstifa edenler ne olacak) Bunlar genel başkanın bileceği iş. Biz bir şehirde yaşıyoruz. Bu şehrin çıkarlarını kim gözetecekse biz onlarla devam edeceğiz. Bu CHP olur, AK Parti olur. Burada önemli olan Samsun ve İlkadım halkının kazançlarıdır. Bizim güdeceğimiz siyaset budur.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar