loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

MİLLET İTTİFAKI’NDA ÇATLAK

Atakum Belediyesi’nin Nisan ayı meclis toplantısında meclis başkan vekillikleri ve encümen üyeleri seçimleri de yapıldı.

Meclis 1. Başkan Vekilliğine Fikret Kandemir (İYİ Parti), Meclis 2. Başkan Vekilliğine Hasan İpek (CHP) seçildi.

Encümen üyeliklerine ise Millet İttifakı’ndan Özlem Danışman (İYİ Parti), Sefer Çam (CHP), Ümit Bektaş (CHP), Cumhur İttifakı’ndan Recep Kemal Çertel (AKP), İlyas Satan (AKP), Nail Yazgan (MHP) aday oldular.

Yapılan seçimde Özlem Danışman (İYİ Parti-16 oy), Sefer Çam (CHP-15 oy), Recep Kemal Çertel (AKP-15 oy) alarak encümen üyeliklerine seçildiler.

Millet İttifakı’nın diğer aday Ümit Bektaş (CHP) aldığı 14 oyla seçilemedi.

Cumhur İttifakı’ndan Nail Yazgan (MHP) 9, İlyas Sayan (AKP) 8 oy aldı.

Atakum Belediye Meclisi’nde AKP’den Encümen Üyesi seçilen Recep Kemal Çertel’e, Millet İttifakı’ndan oy veren bir üyenin kim olduğu merak ediliyor.

DOĞRU SÖZE ALKIŞ

Avrupa’da birinciyiz!

Dünyada ikinci!

Yoğun bakılar alarm veriyor.

Vaka sayısı 50 bin sınırında.

Yaşamını yitirenler 200’ü aştı.

Salgına dur denilemiyor.

Yaşamını yitirenler arasında sağlık çalışanları da yer alıyor.

Covid-19’un sağlık çalışanları için meslek hastalığı kabul edilmesi yönündeki talebi gerek Türk Tabipleri Birliği (TTB) gerekse Samsun Tabip Odası tarafından uzun süredir dile getiriliyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un “sağlık çalışanları evde de hastalanıyorlar” ifadesini hekimler tepkiyle karşıladı.

İfadeyi “Ne akılla ne de bilimle izah etmek mümkün değil. Hatta böyle bir muktedir yaklaşımını sağlık çalışanlarına hakaret olarak kabul etmek bile olası” şeklinde yorumladılar.

Samsun Tabip Odası da Bakan Selçuk’un açıklamasına tepkisini şu sözlerle gösterdi:

“Bu sebeple uzun uzun bu açıklamanın doğru olmadığına dair kanıtları sunarak vakit harcamayalım. Kapalı idrak yolları için ironin açıklayıcı gücünü kullanalım. Sayın bakana çok şaşıracağı bir bilgiyi vermekle işe başlayacağız. Hekimler ve sağlık çalışanları pandemi döneminde evlerinden çalışarak mesleki görevlerini yerine getirememektedirler. Hayret içinde kalacaksınız ama bunun için sağlık kuruluşu çatısı altında olmalılar. Anlaşılan o ki siz bakanlık görevinizi başka bir alemden icra edebiliyorsunuz. Eğer yeryüzünün dış kapısında kaldıysanız, kapıyı bir kez tıklatmanız yeterli. Gerçeklerin dünyasının kapısını hemen açarız size. Hatta hoş geldiniz yeryüzüne bile deriz. Böyle zor zamanlarda sağlık çalışanlarını acı acı güldürdünüz. Allah’tan sizi böyle acı acı güldürmemesini dileriz sayın bakan.”

Doğru söze alkış!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar