loading...
Samsun
DOLAR8.3477
EURO9.9294
ALTIN486.23
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

MİLLETE EDEPSİZ DİYEN..

Damadı FETÖ’den tutuklanınca AK Parti’yi eleştirmekten geri kalmayan Bülent Arınç, damadı serbest bırakılında eleştirilerin dozunu azaltmıştı, bunu da siyasetle ilgilenen herkes biliyor. Arınç, oğlu AK Parti’den milletvekili yapılınca da eleştirileri tamamen bıraktı. Ardından da YİK Kurulu üyesi olup maaşı 20 bin liraya çıkınca eleştirildiğinde de millete “edepsiz” deyiverdi.
Bu sözler bana Şair Eşref’i hatırlattı. Şair Eşref Türk hiciv sanatının büyük ustalarındandır. Sivri dili ve sert eleştirileri yüzünden başı hep derde girmiştir. 
İnsan hakları, özgürlük, eşitlik, meşrutiyet, Batılılaşma gibi konulara önem veren Şair Eşref bir gün Başbakanlığa davet edilmişti.
Şair kapıda beklerken Sadrazam o sırada içeride, çeşitli mallara zam yapılması için emirler veriyormuş... Vatandaşların pahalılık altında ezildiğini bilen vezirlerden biri: "Aman efendimiz, halkımız çok sıkıntıda, bu zamlara büyük tepki gösterecekler" demiş.
Sadrazam itiraz kabul etmez bir şekilde haykırmış:
"Yok yok, o kadar çekinmeyin. Millet eşektir, aldırmaz!"
Bu sözleri duyunca çok üzülen Şair Eşref, hemen cebinden çıkardığı bir kâğıda şu dörtlüğü yazıp Sadrazama göndererek çekip gitmiş: 
“Büyük sanılan adam millete eşek dese,
Reddolunmaz sözü ama eşşoğlu can sıkar,
Millete eşek diyen eşek herif bilmez mi ki,
Sadrazamlar da bu milletten çıkar!”
YİK kurulu üyeleri milletten çıkıyor değil mi?
Ben milletin bir bireyiyim, bana kimse “edepsiz” diyemez, böyle bir hakkı da kendisinde bulamaz.

BÜYÜKŞEHİR’DE NELER OLUYOR?
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde bir şeyler oluyor. Neler oluyor bilmiyorum da bir şeyler olduğu kesin gibi geliyor bana. Sanırım Yusuf Ziya Yılmaz’ın buradaki varlığı siliniyor.
Bunca yıl o koltukta oturan bazı yaptıklarını bendenizin de eleştirdiği Yusuf Ziya Yılmaz’ın Samsun Büyükşehir Belediyesi’ndeki izleri silinemez. Mustafa Demir o izleri silmek için galiba (A) takımı kadrosunu değiştirmekle başladı işe.
Bunu yapabilir mi kestirmek şimdiden zor ancak imkânsız da değil. Önemli olan iyi hizmetler yapabilmekte, yapılanları eleştirmekte değil.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar