loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

MOBİL TUVALET

Geldikleri Samsun’da İlkadım İlçesi’ndeki Anıt Park’ta bulunan Atatürk Anıtı’nı ziyaret eden turistlerin yakındıkları en büyük sorunların başında tuvalet geliyor.

İlkadım ilçesi 19 Mayıs Mahallesi Anıt Park içindeki umuma açık belediyeye ait tuvaletin açılış ve kapanış saatleri nedeniyle turistler şikayet edecek makam bulamıyorlar.

Ziyaret ettikleri Atatürk Anıtı hakkında anıtın kaidesinde bulunan yazıları okuduktan sonra öğrenmek istedikleri bazı konular hakkında da anıt fotoğrafçılarından bilgi alıyorlar.

Zaman zaman tuvalet ihtiyaçlarını da gidermek isteyen turistler, umuma açık tuvaleti kapalı bulunca şaşırıyorlar.

Kurban Bayramı’nda tur otobüsleriyle Samsun’a gelen turistler Atatürk Anıtı’nı görmek için gittikleri Anıt Park’ta tuvalet sorunu yaşadılar.

Yaz sezonunda tuvalet sorununa tek çözüm, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne, bazı etkinlikleri yapıldığı alanlarda ortaya çıkan “Gezici Tuvalet Aracı”nı turizm mevsiminde Anıt Park’a yakın bir alanda konuşlandırarak bulunabilir.

Konu Anıt Park’tan açılmışken yaşanan bazı olumsuzluklar da gözden kaçmıyor.

Anıt Park’taki çocuklara ait oyun alanından gün boyu daha çok mültecilerin çocukları yararlanıyor.

O çocukların da oyun alanlarına ihtiyaçları olduğu için buna kimsenin tepkisi olmuyor.

Tepki, çocuk oyun alanı dışındaki yeşil alanlarda mültecilerin gruplar halinde çimenlere oturarak yemek yemeleri ve oyun oynamaları göze hoş gelmiyor.

Bu durum Anıt Park’a gelen turistlerin de dikkatinden kaçmıyor.

Büyükşehir Belediyesi zabıtalarının, Anıt Park’ta yaşanan bu ve buna benzer durumlar konusunda yasa ve yönetmelikler neyi gerektiriyorsa onları yerine getirmesi gerekiyor.

Mültecilerin yaptığı her harekete, hem de Samsun’un göz bebeği olan Anıt Park’ta göz yummaya devam edildiği takdirde Anıt Park, Anıt Park olmaktan çıkmış olacak.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar