loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
YUNUS KILIÇ

YUNUS KILIÇ

Mail: yunus@hedefhalk.com

Mücadele yetmiyor

Samsunspor'a yazık oldu. 
Mücadele ve kazanma hırsı üst düzey. Ama skor 1-2. Mücadeleye göre Samsunspor'a 'yazık oldu' dememek mümkün mü?
İki takım arasındaki dengeye baktığın zaman, kalite farkı, kadro farkıyla Samsunspor'a hemen hemen hiç kimse  galibiyet şansı vermez. Ligin en az gol atan takımısın, golcün yok. Rakip çok güçlü. 
Samsunspor böylesine güçlü bir rakibe karşı özellikle 70. dakikadan sonra tek kale oynuyor. 4-5 net gol pozisyonunu değerlendiremiyor. Hele hele 77. dakikada Murat, Mehmet ve Mustafa ile altı pasta golle burun buruna kalıyorsun, tek rakip var, 3'e 1 bu golü atamıyorsun. Bir başkas pozisyon, boş kale yerine direğe nişanlıyorsun.
Kazanmak için mücadele yetmiyor. Bu futbolun gerçeği.  
Benim takıntım, 'fotokopi' goller yememiz. 
Geçen hafta Ümraniye karşısında rakibin soldan ortaladığı topun nasıl gol olduğu hafızalarımızda taze taze dururken, dünde Erkan Zengin'in soldan getirip Bruno ve Ofoedu'ya attırdığı goller, sanki tekrar, fotokopi gibi belleğimize kazındı. Rakip tek kişi ile geliyor, bizim defansı nasıl böyle bomboş yakalıyor, anlamak mümkün değil. 
Eloğlu fileleri havalandırıyor, biz  direğe nişanlıyoruz, dışarı atıyoruz. Zaten onun için kazanamıyoruz. 
Kazanmak için mücadele yetmiyor. Yetseydi, dün en azından hanene bir puan yazdırırdın. 
Birşeyler iyi gitmiyor, bunu herkes görüyor, yönetimde çok iyi biliyor. 
Bu takımın iskeleti, omurgası yenilenmeli. Transfer tahtasının devre arasında açılacak olması, Samsunspor'a 'cansuyu' olacak muhakkak. Samsunspor'u 'omurga'ya yapılacak nokta transferler kurtaracak. Yönetim, teknik kadro herhalde bunun planlamasını şimdiden birliktez yapıyordur. 
Trilyonluk takımla mücadele ediyorsun, rakibin yetenekleri belli, Zamanm zamanm rakibe top göstermiyorsun. Bariz hatalarınla golle yiyorsun, beceriksizliklerinm sonucu golleri atamıyorsun. 
Maçın özeti, rakip tecrübesi ile kazanırken, biz tecrübesizliğimizle kaybettik..

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar