loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

‘MÜŞFİK’ BİR DOSTUN ARDINDAN

Kaybedilen bir can, bir dost, bir arkadaş ardından yazı yazmak hiç de kolay değil. Parmaklar klavyede çalışmaz oluyor. Cumhuriyet Gazetesi’nin görevlendirmesiyle Samsun’a geldiğim 1986 yılında tanıştığım, iş hayatında olsun, sendikal faaliyetlerinde olsun, verdiği siyasal mücadelelerinde olsun onurlu duruşu ile tanıdığım, adı gibi “sevecen”Müşfik Veysel Erdoğan cuma günü genç yaşında sonsuzluğa uğurlandı. Bu köşede Müşfik ile ilgili anılarımı yazacaktım ama klavyenin tuşlarına basmakta zorlanınca, bazı dostlarının, arkadaşlarının sosyal medyada yazdıklarını paylaşmayı yeğledim:

Hayatını emek, alın teri ve demokrasi mücadelesine adamış, dostum Müşfik Veysel Erdoğan’ı kaybetmenin büyük acısını yaşıyorum. (Naci Özdoğan)

Baskı ve hak gasplarının en yoğun dönemindeyiz. Emek ve demokrasi mücadelesi eylemlerine Müşfik Veysel Erdoğan başkanı gördüğüm zaman kendime güvenim artardı. Samsun halkı, Samsun kenti çok değerli bir evladını, yılmaz bir mücadele insanını kaybetti. Hepimiz çok eksildik. Yolu ışık olsun, huzur içerisinde uyusun. Mücadelesi yolumuzu aydınlatacak. (Mehmet Özdağ)

Çok değerli bir yol arkadaşımızı daha, Müşfik Veysel Erdoğan’ı kaybettik. Üzüntümüz büyük. Onu, çok sevdiği ve hep okuduğu Adnan Yücel’in ‘Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek’ şiiri ile sonsuzluğa uğurlamak istedim. Sesi hala kulaklarımda: ‘…Saraylar saltanatlar çöker/kan kusar bir gün zulüm biter/Menekşelerde açılır üstümüzde/Leylaklarda güler/Bugünlerden geriye/Bir yarına gidenler kalır/Bir de yarınlar için direnenler.’ (Mehmet Atalay)

Değerli dostum yo arkadaşım, kardeşim Müşfik Veysel Erdoğan’ı kaybetmenin acısını yaşıyorum. (Metin Telatar)

Sevgili dostum, yoldaşım Müşfik, çok erken oldu bu yolculuk. Halkımız için verilen mücadele sensiz eksik olacak. Işıklarda uyu kardeşim. Ruhun bizimle kalacak. (Metin Burma)

Hayat tokadını öyle bir yerden vuruyor ki; yere yapıştırıyor insanı. Dostum, değerli arkadaşım, sırdaşım yok artık. İnanılmaz. İnanılmaz. İnanılmaz. (Nural Özcan)

Esas olan insanca yaşamak değil, insana yakışır şekilde ve onurlu yaşamaktır. Teslim olmadan, Boyun eğmeden, sürünmeden, el etek öpmeden yaşamaktır. Öyle yaşadı Müşfik. (Süleyman Bal)

Hayatını emek, alın teri ve demokrasi mücadelesine adamış değerli yol arkadaşımız Müşfik Veysel Erdoğan’ı maalesef kaybettik. Acımız tarifsiz, üzüntümüz çok büyük. Işıklar yoldaşın olsun, ailesinin ve partimizin başı sağ olsun. (Neslihan Hancıoğlu)

Değerli arkadaşımız Müşfik Veysel Erdoğan’ı zamansız kaybettik. Allah’tan rahmet diliyorum. Başta ailesine, CHP örgütümüze, emek ve demokrasi mücadelesindeki arkadaşlarımıza baş sağlığı diliyorum. (Kemal Zeybek)

Ölüm adın kalleş olsun. (Cem Yılmaz)

Sözün bittiği yerdeyiz, kardeşim ışıklarda uyu. Yıldızlar yoldaşın olsun. (Dinçer Soylu)

Sözün bittiği yerdeyiz. Müşfik Veysel Erdoğan kardeşimizi kaybettik. Işıklar yoldaşın olsun. (Tarık Cengiz)

Mücadele arkadaşımız, başkanımız, sayın Müşfik Veysel Erdoğan’ı Covid-19 illetinden kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mekanı cennet olsun. (Işık Özkefeli)

Ne söylesek yerinin bulamayacak. Çok şaşkın ve üzgünüm. Mücadeleci ruhun ışığın olsun değerli arkadaşım, yattığın yer incitmesin. Allah gani gani rahmet eylesin. (Aylin Şahin Tat)

Yıllarca partimizde birlikte mücadele verdiğim, yol arkadaşımız Müşfik Veysel Erdogan'i kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Daha söylenecek sözün çok, mücadele edecek yolun uzundu. Ailesine sabır diliyorum. Ruhun şad olsun. (Arzu Sabuncu)

Değerli ağabeyim, yol arkadaşım, dostum Müşfik Veysel Erdoğan’ı kaybettik. Mekanın cennet olsun güzel yürekli insan. (Turgay Özçelik)

Değerli dostum Müşfik Veysel Erdoğan’ı kaybettik. Çok ama çok üzgünüm. Ömrünü haksızlıklarla mücadeleye adadı. Gerçek bir emek ve demokrasi savunucusuydu. Samsun’un evladı, hepimizin kardeşi, ağabeyi ve dostuydu. Onu çok özleyeceğim. Yeri asla dolmayacak. Müşfik’e Allah’tan rahmet, ailesine, tüm sevenlerine ve Samsun’umuza başsağlığı ve sabır diliyorum. (Arman Üney)

Aynı yolda birlikte mücadele ettiğim güzel bir insanı, bir değeri daha yitirdik. Çok üzgünüm. (Murat Erkan)


Makale Yorumları

  • Adnan TEKNECİ20-04-2021 14:44

    Tanıdığım günden beri, kendisiyle ailesiyle onur gurur duyduğum biricik kardeşime rahmetler diliyorum. Açım ve açımız çok büyük.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar