loading...
Samsun
DOLAR8.5392
EURO10.1207
ALTIN495.18
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

NEDEN RÜŞVET SORUŞTURMASI YOK

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancoğlu, Büyükşehir Belediyesi'nde rüşvetten tutuklanan ve kasasında milyonlar çıktığı belirtilen Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K'yı TBMM'de yeniden gündeme taşıdı. Hancıoğlu, neden soruşturma açılmadığını sordu, tepki gösterdi.
 

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler. Eğer iddialar doğruysa neden yargılanma olmuyor, eğer yargılanma olursa işin içinde kimlerin olduğu mu ortaya çıkacak? O nedenle mi yargılama yapılmıyor? Eğer Samsun Büyükşehir Belediyesi CUMHUR İttifakı’nın AK Partili adayı tarafından kazanılmasaydı, MİLLET İttifakı’nın kazandığı bir Belediye Başkanı görevde olsaydı bu iddialar enine boyuna soruşturulacaktı mutlaka.

Eğer bu konu araştırılmaz ve varsa suçlu olan yargılanıp cezalandırılmazsa önümüzdeki seçimlerde CUMHUR İttifakı vatandaşın karşısına nasıl çıkıp da oy isteyecek? Bugün yapıldığı iddia edilen yolsuzluk yargıya taşınıp sonuçlanmazsa ve aklanma olmazsa sandık geldiğinde seçmene nasıl anlatılacak bu konu? Ve de eğer Samsun Büyükşehir Belediyesi el değiştirir ve MİLLET İttifakı’na geçerse yargılanma kesin olarak başlatılacaktır. Ve de  Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K. konuşursa işte o zaman, o zamanı düşünmek bile istemiyorum, altınlar va milyonların kime gittiği anlaşılırsa o günü düşünmek bile istemeyenler vardır mutlaka. 

SAĞLIK ÇALIŞANLARI ENFLASYONA YENİLDİ
 

ONDOKUZ MAYIS Üniversitesi’nde (OMÜ) görevli sağlık çalışanları, 3 yıldır zam ve enflasyon farkı alamadıkları ve maaşlarının diğer kurumlarda çalışan personellerden düşük olduğunu belirterek yürüyüş düzenlediler. Nasıl olduysa da ellerindeki döviz ve pankartlarla Rektörlük binasına kadar da yürüdüler.
Yürüyüşün sonunda konuşma yapan Sağlık-İş Samsun Şube Başkanı İrfan kalyoncu, “Bizler çok zor durumdayız. Evimize giderken 1 ekmek daha fazla alabilecek miyiz diye düşünüyoruz. Salgında da 20 gün kapatıldık. 20 gün sonra burada her gün beraber oluruz. Her gün yürürüz ama buna meal vermeden, hakkımızı verin. Hakkımız olanı istiyor, başka bir şey istemiyoruz "dediler.


Üç yıldır haklarını alamayan insanlardan hangi mantıkla hizmet bekleniyor. Üç yıldır hiçbir zam ve enflasyon farkı almamış çalışanlar.  Bunun adı doğrudan işçilerin ve memurların haklarını gasp etmektir. Gaspın da suç olduğu bilinmektedir. İşçiler ücretlerini fahiş düzeye çıkarılmasını da istemiyorlar. Sadece en az dört bin lira maaş istiyorlar. Sağlık çalışanlarından yönetim acaba nasıl bir performans bekliyor. Pandemi döneminde ön safta savaşanlara haklarının verilmemesini Rektörlük nasıl açıklayacak acaba? 

İYİ BİR HABER


Samsun’da iyi işler de oluyor. Bunlardan birisi Alaçam ve Yakakent ilçelerini ilgilendiriyor. İki ilçe için 17 bin 384 m2 kapalı alana sahip 50 yataklı Devlet Hastanesi'nin yer teslimi yapıldı, sözleşmesi imzalandı.
 

Önemli olan başlamaktı ve başlandı, nasıl olsa biter. Umarım ki vaktinden önce biter de vatandaş sağlığı için başka ilçelere gitmek zoruna kalmaz. Hastane tamamlandıktan sonra büyük ölçüde Sinop’un Gerze ilçesine de hizmet verebilecektir. Bölgede nüfus özellikle yaz döneminde artıyor. Yakakent’in sahilde olması yaz dönemlerinde nüfusunun artasına yol açıyor. Tek çekincem  vaktinde bitirilemeyecek olmasıdır, çünkü Türkiye’de bazı yapılar başlar ve bitirilemez. Bunlardan birisi de Bafra’da yapımına başlanan ancak biritilemediği gibi inşaatı da atıl kaldığından çürümeye yüz tutan Hastane inşaatıdır. 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar